Odpowiedzi

2009-11-29T12:39:56+01:00
Św. Józef Sebastian Palczar był biskupem przemyski.
Założył Zgromadzenie słuzebnic Najświętszego serca Jezusowego.
Sebastian Pelczar urodził się i wychował we wsi Korczyn.17 lipca 1864 r. przyjął święcenia kapłańskie.
Aktywnie działał jako członek Towarzystwa św. Wincentego à Paulo oraz Towarzystwa Oświaty Ludowej.
W 1891 roku ks. Pelczar poddał myśl utworzenia Bractwa NMP Królowej Korony Polskiej, które oprócz celów religijnych opiekowało się rzemieślnikami, biednymi, sierotami i sługami zwłaszcza chorymi i pozbawionymi pracy.
W 1894 r. w Krakowie założył Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.Siostry miały być znakiem i narzędziem tej miłości wobec dziewcząt, chorych i wszystkich ludzi potrzebujących pomocy.
W 1899 r. został mianowany biskupem pomocniczym, a po śmierci bp. Łukasza Soleckiego, ordynariuszem diecezji przemyskiej. Pracował dwadzieścia pięć lat jako biskup.
Zmarł w nocy z 27 na 28 marca 1924 r.
Bp Józef Sebastian Pelczar został beatyfikowany w Rzeszowie przez Ojca św. Jana Pawła II dnia 2 czerwca 1991 r. podczas IV pielgrzymki do Polski.
Kanonizacja odbyła się 18 maja 2003 r.
Jego relikfie znajdują się w bazylice archikatedralnej pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Przemyślu.
Jego wspomnienie obchodzone jest obchodzone 19 stycznia.

2009-11-29T13:48:23+01:00
Człowiek sie rozpisze a tu wyłaczają .. napisz na priv to ci podam
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-29T14:37:37+01:00
Św. Biskup Józef Sebastian Pelczar to wybitna postać w historii Kościoła Rzymsko-Katolickiego.

Napisał wiele licznych, zapomnianych w obecnych czasach dzieł. Przestrogi jakie z nich płyną, pomimo upływu wieku nic nie straciły na swojej aktualności. Przestrogi te dotyczą istotnych zachowań i wartości niezbędnych dla przetrwania wiary rzymsko-katolickiej, państwa i narodu polskiego.

Z prac Józefa Sebastiana Pelczara tryska gorliwa i głęboka wiara katolicka; troska Arcypasterza o powierzoną Diecezję; gorące serce patrioty; przezorność oraz ogrom wiedzy naukowej - teologicznej, historycznej itp. Biskup Pelczar przestrzega przed zatraceniem wiary rzymsko-katolickiej w narodzie polskim, zaprzestaniem codziennych praktyk religijnych itp. ,a co za tym idzie zepsuciem moralnym, które doprowadzają do upadku obyczajów a konsekwencji do upadku narodu i państwa.

Serdecznie Pozdrawiam : ))