Odpowiedzi

2009-11-29T12:35:25+01:00
Możesz napisać tak : Moim zadaniem że zniesiono karę śmierci jest dobrym pomysłem ponieważ zabijanie drugiego człowieka nie jest dobrą rzeczą . ponieważ to tylko Bóg ma prawo ukarać człowieka
2009-11-29T12:37:11+01:00
Moim zdaniem to zly pomysl ze zniesli kare smierci pomiewaz gwalciciele,pedofile i mordercy nie zrekompensoja tego co zrobili siedzac w wiezieniu 25lat.takich ludzi powinno sie podlaczyc do pradu na maksymalna czestotliwosc zeby mozg im wyplynal podczas umierania zeby wiedzieli jaki czyn zrobili bo nie wierze w to ze wychodzac z wiezienia oni sie zmienia i nawroca.tacy ludzie nie powinni istniec a przed kara smierci jeszcze bym ich torturowala tak zeby im samym zyc sie odechcialo i zeby blagali mnie patrzac gleboko w oczy ze nie chca zyc,zeby krzyczeli blagam zabij mnie nie jestem godny na to zeby ludzie musieli znosic moja wstretna morde.takich ludzi powinno sie bez zadnych wyrzutow sumienia zabijac.
takie jest moje zdanie
2009-11-29T13:14:50+01:00
Zycie człowieka jest bardzo ważną rzeczą, czy dobrze zrobiono znosząc wyrok śmierci w Polsce ?
Trzeba to przeanalizować, są plusy i minusy wyjścia z tej sytuacji.
Spojrzmy na to z takiej strony - Ktos zabija nam brata/siostrę/ mamę czy tate, i jak się wtedy czujemy ? Chcemy smierci dla osoby która wykonała wykrok na naszych bliskich ale czy to tak naprawde uwolni nas ze smutku gniewu i zalu ? To nas nie wyzwala od tego, skazujemy na smierc drugą osobę a tak naprawde nie poczujemy ulgi nasi bliscy nadal nie zyją a my wyrządzamy kolejna krzywdę- rodzinom mordercy. Nikt nie kaze przebaczac winowajcom, ale pozwolmy życ tej osobie w wiezieniu, z wina na sercu z cierpieniem a najwyzszy wyrok niech wykona ten na górze, bo to on jest od sądzenia!