Odpowiedzi

2009-11-29T13:18:59+01:00
Wszystko zależy od tego jaka jest jego idea. Jeśli jest nią osiągnięcie wysokiego stanowiska, wieczna zabawa itd może nie mieć czasu dla rodziny. Jeśli w jego założeniu jest stworzyć szczęśliwą rodzinę no to odpowiedź jest oczywista. Wracając jeszcze do człowieka poświęcającemu się pracy... jedno nie wyklucza 2 wystarczy że człowiek umie zorganizować sobie czas który znajdzie i na prace i na życie prywatne.
2 4 2
  • Użytkownik Zadane
2009-11-29T13:28:24+01:00
Czy człowiek poświęcający się własnej idei powinien zakładać rodzinę, czy raczej w samotności.Jestem przekonana że powinien założyc rodzine,było by owszem ryzykiem że poświecał by wiecej czasu na swoje ideologie.Ale jak wiemy ludzie są zmienni, moze widok własnego potomka unormował by jego zapał, uświadamił by mu swoją waższość.Własciwie to nic strasznego że człowiek dązy do czegosc,że chce siagnąc cos w zyciu. W ten sposób nasze postawy wobec tysięcy wyborów, jakie niesie ze sobą życie,jest normalną walką o byt.
1 5 1
2009-11-29T13:39:07+01:00
Człowiek może mieć różne idee i dla niektórych założenie rodziny jest na ostatnim miejscu. W zależności od idei każdego człowieka powinno być rozpatrywane to pytanie.
Weźmy np. człowieka, którego życiowym celem jest zrobienie kariery, osiągnięcie majątku. Osoba ta chcąc nie chcąc musi wykazywać się rozsądkiem i nadejdzie w jego życiu czas kiedy już wszystko osiągnie, będzie spełniony na polu zawodowym ale uświadomi sobie, że tak naprawdę nic nie ma. Cały majątek, na którego pracował tyle lat jest niczym.
Dla kontrastu człowiek, który chce żyć by się bawić, prowadzić swobodny tryb życie dla dobra swojej przyszłej potencjalnej rodziny powinien z niej zrezygnować. W końcu co to za ojciec bądź matka, który wraca do domu nad ranem pijany a dzieci widzą go tyle tylko co rano jak śpi a one wychodzą do szkoły, a zanim wrócą ojca już nie ma. Nawet rodzina bez dzieci z samym współmałżonkiem będzie nieszczęśliwa z takim mężem. Zamiast się wspierać i żyć razem będą żyli osobno.
Pytanie Czy człowiek poświęcający się własnej idei powinien zakładać rodzinę, czy żyć raczej w samotności jest bardzo indywidualne. To wszystko zależy od idei jakie wyznaje od jego poczucia moralności i etyki w która wierzy.
1 5 1