Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-29T13:41:26+01:00
Uważam, że muzyka jest doskonałym lekarstwem w trudnych chwilach oraz sposobem na uspokojenie się. Sądzę tak, ponieważ, gdy przeżywam ciężkie momenty, zawsze ukojenie znajduje w muzyce.
Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że muzyka towarzyszy człowiekowi od samego początku jego istnienia i jest nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Już pierwsi ludzie tworzyli prymitywną muzykę w różnych celach.
Następny argument mówi o tym, że muzyka stanowi ważny element naszego życia, gdyż jest wszechobecna. Możemy jej słuchać w każdym miejscu i o każdej porze.
Przejdę teraz do następnego argumentu. Muzyka, w szczególności poważna, pomaga w koncentracji i zapamiętywaniu, co zostało udowodnione naukowo. Słuchając takiej muzyki, osiągamy lepsze wyniki w nauce.
Oprócz tego mamy wiele rodzajów muzyki, dzięki czemu każdy, niezależnie od wieku, znajdzie tu coś dla siebie. Młodzi ludzie lubią przeważnie muzykę rockową, metalową. Starsi wolą sięgać po utwory z gatunku muzyki klasycznej.
Kończąc, przytoczę ostatni argument. Poprzez muzykę możemy wyrażać swoje poglądy religijne. Przykładem tego może być tutaj muzyka sakralna, śpiewana w kościołach. Najczęściej chwali ona Pana lub Mu dziękuje.
Jak widzimy, muzyk przejawia się w każdym aspekcie naszego życia. Jest jego niemalże nieodłącznym elementem. Jest zarówno sposobem na wyrażanie swoich uczuć czy przekonań, jak i lekarstwem na złe samopoczucie. Warto także pamiętać o słynnym polskim powiedzeniu, które mówi o tym, że "Muzyka łagodzi obyczaje".
1 5 1