Napisz list oficjalny do lokalnej gazety.Poinformuj w nim o zbiórce książek do szkolnej biblioteki,prowadzonej przez uczniów Twojej szkoły wśród mieszkańców miasta.Poproś redakcję o poparcie akcji i opisanie jej na łamach gazety.

Proszę o pilną i szybką odpowiedź!!:)

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-29T14:19:54+01:00
Bydgoszcz,29.11.2009r.

Szanowna Redakcjo!
Chciałabym Was poinformować o zbiórce książek do biblioteki.
Tak dużo dzieci wyrzuca książki, niszczy je i nie szanuje. Przecież można zanieść je do biblioteki, by inni uczniowie mogli poczytać sobie. Niektórych nie stać na takie wydatki. Książka też kosztuje i to niemało. W naszej szkole jest organizowana zbiórka, by oddawać książki do biblioteki.
Proszę Was o to byście umieścili ten artykuł w gazecie. Z góry bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

Maria Kowalska
2009-11-29T20:04:30+01:00
Samorząd szkolny PSP Warszawa, 29.11.2009r.
nr 8 w Warszawie

Droga redaktorko "Newsu"

Jako przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego w Szkole Podstawowej nr 8 w Warszawie zawracam się z prośbą do waszego tygodnika o opublikowanie tekstu dotyczącego akcji "Książki dla dzieci w bibliotece szkolnej"
Akcja ta odbywa się w dniach 30.11-5.12 br. i jest organizowana przez naszą szkołę. Zbliżają się Mikołajki, zróbmy dzieciom szczególnie z ubogich rodzin taki mały prezent. Zapewne każdy mieszkaniec miasta ma jakieś niepotrzebne książki, które tylko leżą i "zbiera się na nich kurz..". Nasze miasto jest duże, więc jest też dużo biednych dzieci, a dla niektórych czytanie książek jest najlepszą zabawą. Oddajmy niepotrzebne książki do biblioteki, zróbmy to z myślą o nich.. Książki należy przynosić do sekretariatu naszej szkoły.
Taki mały prezent ucieszy dzieci, które ich prawie nigdy nie dostają, a i dla nas będzie to korzystne.. Mamy nadzieję, ze wasze czasopismo również w pewien sposób zaangażuje się w tą akcję.
Przedstawicielka
Samorządu Uczniowskiego

p.s. Osoba, która napisała poprzednią odpowiedź popełniła kilka błędów, jej odpowiedź jest zła. Zapewniam cię, ze w mojej błędów nie ma ;)