Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-29T15:27:14+01:00
-- Położenie Polski w Środkowej Europie ;

Zalety:
Położenie w centrum Europy przynosi wymierne korzyści ekonomiczne, ponieważ logicznie rzecz biorąc Polska jest krajem tranzytowym, więc pobierane są rozmaite opłaty drogowe itp. Sprzyja to rozwojowi infrastruktury i wzdłuż nowopowstających autostrad. Przez Polskę przebiegają ropociagi i gazociągi, za które także pobierane są opłaty.
Ponieważ jesteśmy w centrum Europy od wieków ścierają się dwie kultury wschodnio i zachodnioeuropejska, dzięki temu nasza kultura jest bogata.
Napływ technologii jest większy, dlatego że firmy z zachodu chcące rozpocząć ekspansję na wschód lokują najpierw w naszym kraju inwestycje i przedstawicielstwa ponieważ nasz rynek jest podobny do rynków wschodnich i stanowi swoiste pole do zdobywania doswiadczen przed ekspansja w kierunku Rosji.
Położenie Polski w centrum Europy daje możliwości podróżowania do krajów sąsiadujących i połozonych stosunkowo blisko naszego kraju: Litwy, Łotwy, Estonii, Słowacji, Czech, Węgier, Niemiec, Ukrainy czy Białorusi a nawet do Szwecji.
Polska w centrum Europy to także dużo przyjazdów dyplomatów wysokiego szczebla czy głów państw. Np George Bush lecący z wizytą do Rosji zgodnie z protokołem dyplomatycznym powinien się zatrzymać choć na jeden dzień w PL. To samo się tyczy wizyt europejskich głów państw.

Wady:
Napływ nielegalnych imigrantów, którzy Polskę traktują tylko jako przystanek przed nielegalnym przekrtoczeniem zachodniej granicy na Odrze i Nysie.
Polska jest krajem tranzytowym, przez który przejeżdża cała masa tirów zanieczyszczajacych środowisko i niszczących nasze i tak leciwe drogi. Duze zageszczenie ruchu.
Napływ nielegalnych imigrantow zza wschodniej granicy do naszego kraju uwazanego za podobny ale juz brany jako kraj o standardach zachodnich.
1 5 1