A więc tak w skrócie trzeba napisać wypracowanie na temat dalszych losów wilczej rodziny. ( wcześniejsze losy na dole. xd) Ale, żeby było tak mniej więcej na stronę zeszytową i żeby było sensowne. :)

W skrócie. Urodziły się małe wilczki. Gdy trochę podrosły całą rodzinką wybrały się na pierwsze polowanie. W trakcie polowania Matka tych maluchów zginęła itd. Noi teraz mniej więcej chodzi o to, że się zbliża zima i jak sobie te małe wilki mają poradzić. Proszę o wypracowanie na poziomie 5/6 klasy.

Z góry dziękuje. ;p ;)

1

Odpowiedzi

2009-11-29T19:09:11+01:00
Nadeszła zima. Małe wilczki zostały same bez matki. Pewnego dnia poszły poszukać czegoś do jedzenia. Matka za swojego życia nie zdążyła nauczyć ich polować, więc były zdane na siebie. Nie umiały szybko biegać, więc żadne mięso nie wchodziło w grę. Zające były za szybkie, a jeże za kolczaste. Musiały więc jeść korzonki. Schronienie znalazły w starej, lisiej norze. Przetrwały tam całą zimę jedząc drobne roślinki znalezione niedaleko nory. Wilczki nie oddalały się dalej niż pięć metrów od nory, ponieważ bały się drapieżników. Nadeszła wiosna, wilki stawały się co raz większe i silniejsze, lecz nie umiały w ogóle polować. Postanowiły podjąć próbę złapania zająca. W pobliżu mieszkała ośmioosobowa rodzina zająców. Wilki podeszły do nory zająców i schowały się za drzewem, by nie spłoszyć zwierząt. Czekały na chwilę, gdy jakiś członek rodziny wyjdzie z nory. Nagle zza krzaków wyskoczył dorosły samiec wilka skoczył na jednego z wilczków i zabił go drapnąc pazurem. Pozostałe nie zdążyły uciec i zostały ofiarami krwiożerczego wilka.
1 5 1