Odpowiedzi

2009-11-29T14:56:59+01:00
Wez dwa druciki z zakonczeniem szczekowym podlacz do jakiegos zrodla pradu i wloz pomiedzy nie najpierw gumke do mazania a potem blaszke
3 3 3
2009-11-29T16:00:16+01:00
A więc doświadczenie 1 :
Przygotuj szklaną miskę z zimną wodą, dużą plastikową butelkę i suszarkę do włosów .
Następnie wylot pustej butelki zanurz w naczyniu z wodą i wzdłuż butelki przesuwaj tam i z powrotem włączoną suszarką. Ogrzewając powietrze zawarte w butelce zaobserwujesz pęcherzyki powietrza wydobywające się z butelki . Zwiększające swoją objętośc powietrze "nie mieści się" w butelce.

Doświadczenie 2 :
Przygotuj dwa naczynia o róznych objętościach, balon lub gumowa rękawiczka, mocna nitka.
- na słoik o pojemności 0,5 litra w miejsce nakrętki nałóż gumową membranę, wykorzystując do tego celu np. rękawiczkę lub balonik. Membranę przymocuj do słoika silną nitką.
- słoik umieść w naczyniu z gorącą wodą i obserwuj powierzchnię membrany .
Wynik : Po umieszczeniu słoika w gorącej wodzie obserwujemy odkształcenie (wybrzuszenie) gumowej membrany, bo im wyższa temperatura powietrza, tym szybciej poruszają się cząsteczki gazów tworzących powietrze, zatem uderzają one silniej o ścianki naczynia, więc ciśnienie powietrza wewnątrz słoika jest większe.

Doświadczenie 3 :
Przygotuj : szklanka lub słoik i piłeczka pingpongowa
Do słoika lub szklanki nalej bardzo ciepłej wody
Wgnieć lekko pileczke pingpongową (tak żeby nie pękła ;p)
Nastęnie zanurz ją w w wodzie i ona powinna się "odgnieść"

:)
Pozdrawiam Anita :)
5 2 5
2009-11-29T20:01:29+01:00
Mozecie pokazac ze kiszone ogorki lub cytryna potrafia wytworzyc nieduzo pradu. Wiec tak najpierw przygotujcie druciki ( troszke grubsze niz te zwykle) i polaczcie je blaszkami. zrobcie potem kilka takich i powkladajcie je do cytryny lub ogorkow.Kupcie diode i druciki podlaczcie do diody.Dioda zacznie sie swiecic.
2 5 2