Odpowiedzi

2009-11-30T22:06:01+01:00

Informacje ogólne


Planujemy otworzyć komis samochodowy specjalizujący się w sprowadzaniu aut z zagranicy głównie z Niemiec, Holandii i Francji oraz udostępnianiu miejsc na auta klientom chcącym sprzedać swój samochód. Planujemy osiągnąć 70 – 80 % udział w rynku komisowej sprzedaży aut w mieście Pyrzyce. Pozycja lidera pozwoli nam na rozwój firmy oraz planowany zakup ciągnika siodłowego wraz z dożą lawetą.

Rynek:


Z naszych wnikliwych badań wynika, że w mieście Pyrzyce istnieje jeden komis samochodowy handlującymi samochodami niezadowalającymi klientów z powodu wygórowanej ceny oraz słabej jakości tych aut.

Nie tylko na rynku Pyrzyckim lecz także na całym rynku Zachodniopomorski istnieje zapotrzebowanie na małe samochody słynące z niewielkiego zapotrzebowania na paliwo.
I właśnie takim rodzajem aut chcemy zająć się w szczególności. Z własnego doświadczenia wiemy, że auta tego typu cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza w dobie mody na ekonomiczne i ekologiczne auta.Właściciele firmy „Star Car”


Właściciel:
Siedziba firmy:Sprzedaż

Nasza firma „Star Car” planuje sprzedawać auta sprowadzone zza granicy z zyskiem 2000 PLN, a za auta sprzedane przez klientów w naszym komisie będą pobierane opłat w wysokości 500 PLN + 5% uzyskanej kwoty sprzedaży.
Nie planujemy zatrudniać żadnych pracowników ponieważ we trójkę możemy
w pełni kontrolować funkcjonowanie firmy i zapewnić jej stabilność, nie narażają się na dodatkowe koszty.Strategia krótkookresowa
Przez pierwszy rok planujemy sprzedawać minimum 10 aut miesięcznie co w przybliżeniu przyniesie zarobek około 12 000 PLN po odliczeniu kosztów utrzymania komisu oraz sprowadzania aut zza granicy. Planujemy zareklamować nasz komis w lokalnej społeczności poprzez rozprowadzanie ulotek i zareklamowanie komisu „Star Car” w Internecie.
Strategia długoterminowa
Na rynku motoryzacyjnym w naszej miejscowości i okolicach planujemy objąć pozycję lidera co pozwoli nam na dynamiczny rozwój i poszerzanie naszej oferty.
W związku z tym nasza strategia przedstawia się następująco:

1. Zbudowanie w pierwszym roku potencjału sprzedaży pozwalającego na dalszy rozwój.

2. Stworzenie w tym samym czasie solidnego systemu kontroli jakości i ceny. W tym celu, dogłębnie śledzimy rynek i popyt na auta. Ubiegamy się również o dofinansowanie związane z dalszym rozwojem firmy.

3. Śledzenie możliwości rozwoju oferty firmy.

4. W drugim roku i latach kolejnych wykupienie gruntu na którym zlokalizowany będzie nasz komis oraz zakup ciągnika siodłowego wraz z lawetą pozwalający na sprowadzanie większej ilości aut.

5. Próba przejęcia firmy konkurencyjnej stanowiącej zagrożenie dla powodzenia działania naszej firmy.
Budżet i finanse

Zdobyliśmy środki finansowe w wysokości 450 000 PLN co stanowi kapitał początkowy naszej działalności. Środki pozyskane z niskoprocentowego kredytu dla młodych przedsiębiorców pozwolą na prężny rozwój działalności.


Całkowity kapitał podstawowy
Kwota kapitału

150 000 PLN
150 000 PLN
150 000 PLN
Razem
450 000 PLN

Kapitał zostanie wykorzystany następująco:

Kapitał – przeznaczenie
Kwota kapitału
Wynajem i zagospodarowanie terenu 13 000 PLN
Budowa i wyposażenie biura 11 000 PLN
Zakup auta i lawety 36 000 PLN
Inne koszty początkowe 5 000 PLN
Kapitał na zakup aut 385 000 PLN
Razem 450 000 PLN

Prognozy finansowe

Poprzez sprzedaż 144 aut rocznie (12 aut miesięcznie) po odliczeniu wszystkich kosztów utrzymania firmy (60 000 PLN rocznie) jesteśmy w stanie zarobić blisko 170 000 PLN rocznie co podzielone na trzech właścicieli firmy daje przychód miesięczny w wysokości 4 700 PLN na jedną osobę co jest w pełni satysfakcjonującym zarobkiem jak na tak małą firmę.

38 2 38