Odpowiedzi

2012-07-14T22:02:34+02:00

        Środowisko to inaczej ogół elementów przyrody - ożywionych i nieożywionych, wraz z krajobrazem dookoła. Otacza każdego człowieka i jest dla nas ważne, dlatego też warto o nie zadbać, co można robić na wiele sposobów.

       Najprostrze czynności w tym pomagające można wykonywać na co dzień w domu. Jest to np. gaszenie światła, gdy nie jest potrzebne, krótka kąpiel pod prysznicem i ogólne oszczędzanie wody, lub segregowanie śmieci. Będąc poza domem warto pamiętać o niewyrzucaniu papierków i odpadów na ziemię, a do przeznaczonych na to kontenerów. Robiąc zakupy można zwrócić uwagę na etkykiety i kupować tylko te produkty, które nie są testowane na zwierzętach, mają opakowanie nadające się do recyklingu czy też nie są modyfikowane genetycznie. Pozytywne jest też kupowanie antypersiprantów w kulce lub sztyfcie, ponieważ nie wydzielają one freonów tak, jak te w sprayu. Nasze zakupy pakujmy w materiałowe torby wielokrotnego użytku - zamiast plastykowych reklamówek. Warto też po sprawunki wybrać się rowerem - nie zanieczyszczającym środowiska tak, jak samochód. Jeżeli często przemieszczamy się po mieście, zastanówmy się nad wyborem komunikacji miejskiej, zamiast jazdy autem. Nie dość, że wychodzi to taniej, to i bardziej przyjaźnie dla środowiska. Jeżeli  odległość nie jest daleka - spacerujmy. To i nam zadziała na zdrowie!

       Jak widać, ochrona środowiska nie jest wcale trudna i bez większego nakładu pracy można pomóc naszej planecie. Łatwo można też stwierdzić, że wiele z wymienionych czynności pomaga i nam - w zdrowym trybie życia, spalaniu tkanki tłuszczowej i omijaniu sztucznej żywności.

4 5 4
2012-07-14T22:24:06+02:00

Środowisko to wszystko co nas otacza. Człowiek i postęp razem wszystko to psują i powodują zanieczyszczenie środowiska. Na szczęście ludzie wymyślili jak można je chronić. Zanieczyszczenia mogą dotyczyć warówno wody, powietrza jak i gleby.

Głównymi przyczynami zanieczyszczeń są duże, dobrze rozwinięte miasta przemysłowe. Na przykład dym z kominów fabryk powoduje kwaśne deszcze, które wnikają do gleby i zmieniają jej pH. Powoduje to wymieranie mikroorganizmów które wspomagają rozój roślin. W dzisiejszych czasach nie możemy całkowicie pozbyć się zanieczyszczeń w naszym otoczeniu ale możemy je zmniejszać. Przykładami tekich działań są :

-zakładanie filtrów na kominy fabryk

-używanie baterii słonecznych

- sortowanie odpadów (śmieci)

- tworzenie w miastach ścieżek rowerowych ( CO SPOWODUJE ŻE LUDZIE NIE BEDĄ TAK CZĘSTO JEŹDZIĆ AUTAMI)

- sadzenie drzew, przez co zwiększy się produkcja tlenu do atmosfery.

To są tylko przykłady niektórych działań. Oczywiście jest ich więcej ale zawsze da się coś zrobić by nasze środowisko było czyste i zadbane. Wystarczy chcieć.

 

mam nadzieję że pomogłem

1 5 1