Odpowiedzi

2009-11-29T15:14:27+01:00
Staś Tarkowski to główny bohater powieści "W pustyni i w puszczy". Urodził się w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował przy budowie Kanału Sueskiego. Staś miał czternaście lat. Był blondynem o niebieskich oczach. Miał szczupłą budowę ciała. Był wysoki i silny. Doskonale strzelał, pływał i jeździł konno. Był bardzo inteligentny i dobrze się uczył. Chodził do szkoły angielskiej i biegle znał kilka języków. Jego ojciec jako Polak wychowywał syna w duchu patriotycznym.Staś był chłopcem towarzyskim. Potrafił nawiązywać kontakty z ludźmi bez względu na rasę i pochodzenie. Miał też pogodne usposobienie, był chłopcem wesołym. Lubił bawić się z ośmioletnią Nel. Wobec swojej młodszej koleżanki był nieco przemądrzały i zarozumiały. Przy niej uważał się za dorosłego. Był szlachetny i ofiarny. Wielokrotnie odmawiał sobie picia, aby ostatnie krople wody oddać dziewczynce. Gotów był poświęcić dla niej życie.
Staś wiedział jak zachować się w trudnych sytuacjach i był wierny swoim przekonaniom. Staś to postać pozytywna, godna naśladowania. Mimo swoich czternastu lat zachowywał się jak człowiek dojrzały. Przy nim można było czuć się bezpiecznie i można było mu ufać. Chciał być bohaterem i został nim.
90 4 90
dzięki ci
dzięki ^^
chwała ci
dzięki wielkie
dzięki bardzo
2009-11-29T15:17:36+01:00
Stanisław Trakowski- 14-letni chłopiec lubiący przygody. Urodzony w Port-Said. Bląd włosy i niebieskie oczy. Szczupły, inteligentny i sympatyczny. Zna angielski, francuski, arabski oraz polski (jest to jego język ojczysty), bardzo dobrze się uczy.

Krótka i szybka charakterystyka;P
119 1 119
Napisałam podobnie i dostałam 1 :/
aja nie
piegowaty