Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-29T15:24:57+01:00
Według mnie z całą pewnością warto czytać książki.
Po pierwsze kształtują one naszą wyobraźnię. Autorzy literatury umieszczając w swoich dziełach np. opisy przyrody, zjawisk itp. pobudzają naszą ciekawość oraz pomagają stworzyć lepszy obraz przedstawianych sytuacji. Po drugie książki wzbogacają słownictwo poprzez stosowaną w nich terminologię, nie zawsze spotykaną w życiu codziennym. Kolejny argument przemawiający za to nabywanie umiejętności budowania dłuższych wypowiedzi ustnych a także pisemnych, poprawnych pod względem ortograficznym i gramatycznym. Następna sprawa to fakt, że książki nie działają szkodliwie na wzrok tak bardzo jak monitor komputera czy ekran telewizora. Książki bywają nie tylko formą relaksu ale również często skarbnicą wiedzy z różnych dziedzin. Zapoznają nas z dziejami i kulturą zarówno naszego jak i innych narodów.
Uważam, że powyżej przedstawione argumenty potwierdzają tezę, iż warto czytać książki. Mam nadzieję, że przekonają one innych uczniów i nie tylko uczniów do sięgnięcia po to cenne i praktyczne źródło wiedzy.Książka jest wielkim przyjacielem człowieka. Dom, w którym znajdują się książki, tchnie spokojem, wewnętrzną równowagą i harmonią. Człowiek w otoczeniu książek staje się lepszy.
Sądzę, że warto czytać książki, ponieważ są bardzo pouczające oraz interesujące. Czytając je można się wiele nauczyć. Rozbudzają i pobudzają one również naszą wyobraźnię, ponieważ większość książek nie posiada obrazków i czytelnik musi sobie sam wszystko wyobrazić. Niektóre książki są tak wciągające i interesujące że trudno jest się od nich oderwać. Czytając ciekawą książkę, można bardzo mile spędzić swój wolny czas.
Książka może dostarczyć nam pożądanych i pożytecznych informacji w pracy, w szkole... . Bardzo często, jako uczennica, muszę sięgać do potrzebnych mi naukowych opracowań, encyklopedii, słowników. Książki, których nie mam w domu, mogę znaleźć w księgarni, bądź w bibliotece. Ponieważ książki są bardzo drogie, a warto je czytać, częściej korzystamy z nich w bibliotece. Mimo że w internecie można łatwo i szybko znaleźć informacje, to internet nigdy nie zastąpi nam książki. Uważam, że każdy powinien czytać książki, (a szczególnie lektury!), ponieważ dobrej książki nie można zastąpić nawet najlepszym filmem.
4 5 4