Cześć.
Treść zadania brzmi :

Opisz stosunki Między III Rzeszą , a ZSRR od schyłku lat 30 do roku 1941. Podpowiedzi od nauczycielki : Stosunki były dobre bo były podpisywane pakty. Napisz również dlaczego zostały zerwane stosunki niemiecko rosyjskie. (to taka mała podpowiedź od mojej nauczycielki). Praca potrzebna mi jest na Sobotę dlatego daje wam 2 dni czasu (48h). Do roboty ;)

2

Odpowiedzi

2009-11-29T15:30:31+01:00
Stosunki między III Rzeszą a ZSRR układały się bardzo dobrze od 22 sierpnia 1939r., kiedy to dwóch ministrów spraw wewnętrznych podpisało tajny pakt, nazwany od ich nazwisk Ribbentrop - Mołotow. Zapisana była w nim linia demarkacyjna II RP. Następny pakt podpisano 28 września po zdobyciu Warszawy
ukazujący podział Europy na strefy wpływów III Rzeszy i ZSRR. Naziści i komuniści okrzyknęli się przyjaciółmi i partnerami wojennymi. Hitler zdobył II RP i stworzył z niej Generalną Gubernię (w 1938r. zajął Czechosłowację), następnie podbił Holandię, Belgię, Danię, Norwegię i Francję, lecz poniósł dotkliwą porażkę w Bitwie o Anglię. Natomiast Stalin skompromitował się w wojnie z Finlandią.
Stosunki między Moskwą a Berlinem zostały zerwane, gdy Wermacht wykonywał plan Barbarossa, czyli agresji na ZSRR 22 czerwca 1941r. Rosjanie przyłączyli się do Aliantów. Był to początek końca dominacji hitlerowców. Państwa Osi (Niemcy, Japonia, Włochy) zaczęli przegrywać wojnę z Aliantami (USA, Anglia, Rosja). W końcu 8 maja 1945r. III Rzesza podpisała akt kapitulacji.
1 5 1
2009-11-29T15:30:50+01:00
Po zbrojnej agresji ZSRR na Polskę 17.09.1939 r., okupacji wojskowej wschodnich terenów II Rzeczypospolitej przez Armię Czerwoną i ustaleniu w dniu 28 września 1939 r przez III Rzeszę i ZSRR w zawartym w Moskwie pakcie o granicach i przyjaźni niemiecko-sowieckiej linii granicznej na okupowanych wojskowo przez Wehrmacht i Armię Czerwoną terenach Polski mieszkańcy obu okupowanych części państwa polskiego poddani zostali represjom przez okupantów.
Na terenach okupowanych i anektowanych przez ZSRR obywatele Rzeczypospolitej, zarówno Polacy , jak i obywatele polscy innych narodowości poddani została przez stalinowski aparat przemocy ZSRR brutalnym represjom, obliczonym na załamanie społecznego morale i zniszczenie w zarodku rodzącej się konspiracji. Długofalowym celem polityki ZSRR była depolonizacja Kresów Wschodnich oraz sowietyzacja ludności przyłączonych do ZSRR terenów Rzeczypospolitej
1 2 1