Odpowiedzi

2009-11-29T15:39:08+01:00
W czasie burzy ... Hmm.
Większość osób boi się burzy, bo wtedy są grzmoty i błyskawice.
Najczęściej wtedy jeszcze pada deszcz. Ogólnie jest dość nieprzyjemnie. Walą pioruny, błyska się jakby ktoś nam robił zdjęcia. ... Nie lubię burzy.
2 3 2
2009-11-29T15:40:04+01:00
Przede wszystkim jeżeli znajdujemy się w mieście powinniśmy poszukać bezpiecznego miejsca schronienia takim miejscem jest każdy budynek do którego możemy wejść , jeżeli burza zaskoczy nas w terenie otwartym np.: w górach pod szczytem wtedy należy jak najszybciej schodzić w dół zdała od szczytu najlepiej udać się do pobliskiego schroniska jeżeli nie ma takiego miejsca – to udajemy się do leśnej gęstwiny . Podczas burzy powinniśmy wyłączać telefony komórkowe oraz inne przedmioty elektroniczne które posiadamy przy sobie, rozmawianie przez telefon komórkowy podczas burzy w mieście czy gdziekolwiek indziej może skończyć się uderzeniem w nas pioruna co oznacza często śmierć .
Jeżeli znajdujemy się w domu powinniśmy wyłączyć wszystkie urządzenia elektryczne tzn odłączyć telewizory , komputery od gniazdek , nie powinniśmy przebywać blisko gniazdek elektrycznych ponieważ piorun uderzając w dom może podczas przebywania blisko gniazdka przeskoczyć na nas i po prostu nas zabić .
1 5 1
2009-11-29T17:04:05+01:00
W czasie burzy zaostrzają się wszystkie zmysły. W człowieku rodzi się jakiś lęk. Strach staje się większy gdy dochodzą pioruny. W starożytności gdy była burza ludzie myśleli, że to bogowie chcą się zemścić nad ludźmi za to, że ludzie nie oddają im dostatecznej czci. Ludzie zazwyczaj nie lubią burzy... Boją się, że może im się coś stać, boją się m.in. utraty życia. Burza to niebezpieczne zjawisko. Podczas burzy co roku ginie kilkadziesiąt osób. Niestety nie można jej zapobiec, nie oszuka się matki natury. W czasie rozładowań atmosferycznych należy zachować wszelkie środki ostrożności np. nie stawać pod drzewami. Należy też montować piorunochrony na budynkach, aby zapobiec uderzeniu pioruna. Dlatego trzeba się z tym liczyć.
1 5 1