Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-29T15:54:45+01:00
Wieczne życie - to pojęcie szeroko rozumiane przez nas wszystkich. Zycie wieczne to wieczne szczęście w wierze chrześcijanskiej, zjednanie człowieka z Bogiem, kraina gdzie nie ma już smutku ani narzekania tylko radość. Czy jednak życie wieczne bedzie dane wszystkim ludziom? Czy to kwestia wiary czy też moze jest ono nierealne?? Ja uważam, ze życie wieczne jest jak najbardziej mozliwe a swoją tezę postaram sie udowodnić kilkoma argumantami.
Duzo słyszymy na lekcjach religi jak powinniśmy postępować, chodzimy do kościoła, w pełni uczestniczymy we mszy świętej. Lecz czy nasza modlitwa jest naprawdę szczera? Myśle, że to pytane zadają sobie milony ludzi. Dla uzyskanie życia wiecznego wymaga sie przede wszystkim szczerej modlitwy, prawdziwej wiary.
Aby uzyskać życie wieczne należy najpierw godnie przeżyć to nasze ziemskie żcyie, które jest tylko jedno, ofiaruje nam je Bóg abysmy wypełniali jego misję. Dobre uczynki, pomoc innym również jest bardzo ważne, z naszego sumienia nikt na ziemi nas nie sądzi. Jednynie ksiądz udzielając rozgrzeszenia odpuszcza nam grzechy i uchrania nas od kary doczesnej. Za Popełnianie grzechów cięzkich - czyli swiadomego i dobrowelnego złamania przykazania Bożego czeka nas kara wieczna - utrata łaski uświęcającej i całkowite zerwanie jedności z Bogiem.
Podsumowując mozna stwierdzić, że życie wieczne rzeczywiście otrzyma każdy kto otrzymał grzest w wierze kościoła, przyjął inne sakramenty jednak kiedy to się stanie zależy tylko od nas. Czy zostaniemy w czyściu dlugi czas i bedziemy pokutować za grzeczy czy odrazu otrzymamy zbawienie
3 5 3