Napisz relację "na żywo" z pieczenia chleba. Opisz atmosferę towarzyszącą tej czynności.Przedstaw oczekiwania i obawy piekarza.Wykorzystaj podane wyrazy i związki wyrazowe:
właśnie,teraz,w tej chwili,za chwilę,wkrótce,przed chwilą,niebawem,wnet,zaraz,potem,niedługo,nim upłynie,następnie,przedtem. (wypracowanie min. 3/4 strony A4 ;/)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-29T17:59:39+01:00
Mnie się to podoba :D
Szanowni Państwo!
Właśnie znajdujemy się w piekarni, gdzie od roku 1965 wypieka się tradycyjnie chleb i pyszne bułeczki. Teraz piekarnia uznawana jest za najlepszą w tej okolicy. Postanowiliśmy sprawdzić.
W tej chwili pieczenie zaczyna się od naszykowania produktów, czyli: mąka pszenno-razowa , drożdże , cukier, sól, woda. Mąkę przesiewa się do misy i zostawia w ciepłym miejscu. Drożdże rozciera się i miesza z letnią wodą, dodając odrobinę cukru i mąki. Gdy rozczyn urośnie dodaje się go do mąki. Dodaje się też sól i wyrabia się wszystko na niezbyt gęste ciasto. Wkrótce ciasto urośnie. Teraz czas na formowanie chleba i bułek. Wszystko piecze się w dużych piecach na złocisty kolor.
Możecie mi Państwo wierzyć, że wypieki faktycznie są przepyszne i godne polecenia.
156 2 156