Odpowiedzi

2009-11-29T16:13:08+01:00
;) Niestety nie wiem bo jeszcze nie jestem w gimnazjum ;P
4 2 4
2009-11-29T16:14:09+01:00
Książka pokazuje życie na świecie dawniej, kiedy nie było samochodów, komputerów i telefonów . Ludzie nie mieli tak łatwo jak dziś, młodzież również miała inne zajęcia, nie miała takich warunków do nauki jak dziś .
1 2 1
2009-11-29T16:18:56+01:00
Dzięki niej można dowiedzieć się sporo o tamtejszych obyczajach - takich jak ślubowanie wybrance serca, czy służenie rycerza przy stole - tradycjacg, języku, pogodzie, można poznac historię - między innymi przebieg Bitwy pod Grunwaldem - i można sporo dowiedzieć się o tym, jak ludzie sie odżywiali, jak mieszkali i w jaki sposób żyli. Możesz uwierzyć, że to tłuste mięso, które jadali w tamtych czasach było drowsze niż tom co spozywa człowiek XXI- wieku albo, ze doskonale radzili sobie bez elektryczności i biezącej wody? Ja, przyzwyczajona do wygód naszych czasów miałam pewne trudności ze zrozumienim tego, że tak dobrze sobie radzili.
Podsumowując, ,,Krzyzacy'' to naprawdę pasjonująca powieść. Bohaterowie są wspaniali, łatwo ich polubić, zrozumiec i wczuć się w ich sytuacje. Powieść zawiera smutne, wseołe, wzruszajace, a nawet straszne sceny!Nie będę Ci pisać jakie, bo nie chccę zdradzać zbyt wiele szczegółów. Odebrałoby CI to radość czytania i to największe zainteresowanie lekturą, podczas jej pierwszego czytania.
Myślę, ze ,, Krzyzacy '' na długo pozostaną w Twoim sercu i umyśle, jako naprawde ciekawa powieśc historyczna. U mnie tak było i z pewnością sięgnę po nią znów. A być moze nawt i po inne utwory Sienkiewicza?
mam nadzieję, ze spodobał Ci sie mój opis ,,Krzyzaków'' i bardzo bym się cieszyła gdybyś zechciała przeczytać tą powieść.-chyba dobrze
2 5 2