Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-29T16:11:18+01:00
W sytuacji trudnej wiara i nadzieja mogą umocnić w człowieku wewnętrzny spokój oparty na bezgranicznym zaufaniu Bogu.
Wiara w Boga umacnia w człowieku przeświadczenie, że nawet życie osób ciężko doświadczonych przez los, jest potrzebne i ma sens. To przekonanie, że cierpienie nie jest niepotrzebne, daje osobom dotkniętym chorobą motywację do walki, do życia mimo wszystko.

Niektórzy uważają, że nie potrzebują Boga. Wiara w Boga narzuca im pewne ograniczenia, normy moralne które czasami mogą wydawać się staroświeckie. Jednak jeśli dzięki wierze w Boga będziemy lepsi, szczęśliwsi to czemu nie wierzyć że jest jednak ktoś taki jak Bóg - dobry i wyrozumiały.

Wiara ma dać prawdziwą radość, wolność i spokój wewnętrzny, a patrząc na dzisiejszego człowieka który pędzi z jednej pracy do drugiej, nie potrafi znaleźć ukojenia ani w domu ani przy pomocy kolejnej paczki środków uspakajających, to może warto zatrzymać się i poszukać spokoju w wierze w dobro, wierze w Boga.
Szczególny dowód istnienia Boga, skonstruował Pascala. Dowód, w którym matematyką argumentował rozum. „ Bóg jest albo go nie ma”. Pascal próbował odrzucić ryzyko uznania Boga przez człowieka ,przyjęcie istnienia Boga skonstruowane przez Pascala jest hazardem, to jest „zakład Pascala” stawiając na istnienie niewiele zyskujemy bo to jest tylko doczesne życie, a jeśli się okaże , że mamy rację to zyskujemy życie wieczne i szczęście. Założeniem było, że Bóg nagradza wiarę i karze niewiernych. Był to szczególny dowód Boga, bo opierał się , na prawdopodobieństwie i oczekiwaniu na szczęście. Nie było dowodem istnienia Boga, lecz dowodem, że należy żyć jakby istniał.

Człowiek żeby żyć musi oddychać, jeść, pić i wierzyć że to wszystko ma sens.
Ludzie potrzebują wiary, potrzebują Boga… bo „ Trudno nie wierzyć w nic…”
2009-11-29T16:26:37+01:00
Ja myślę ,że tak ,ponieważ dzięki niemu mamy siłę, on nas stworzył, on nas będzie z tego sądził itp.
Lecz musisz to rozwinąć:)
2009-11-29T20:59:15+01:00
Moim zdaniem wiara w Boga,odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu. Potocznie wiara oznacza przekonanie o czymś. Wiara chrześcijańska jest okazem zaufania do kościoła ale przede wszystkim Boga. Jest jedną z cnot, jest naszym sacrum. Wiara w Boga, jest pewnego rodzaju autorytetem. Wiara opiera się na czymś realnym. Jest czymś czego nie nie widzimy, ale ufamy, że istnieje. Nie widzimy Boga, ale czujemy jego obecność. Żyjemy w przekonaniu, że żyje wśród nas i czuwa nad nami każdego dnia. Wiara jest podstawą naszego życia duchowego. Gdyby nie ona, nie narodziłaby się filozofia czy też nauka. A wiara w Boga czyni nas lepszym każdego dnia. Staje się naszym życiowym drogowskazem.