Odpowiedzi

2009-11-29T16:36:49+01:00
"Podróże kształcą"

Nie od dziś wiadomo, że podróże są przyjemną formą wypoczynku, odkrywania nowych terenów ale również mogą być kształtujące.
Wyjeżdżając do obcego kraju możemy dokładnie poznać kulturę danego państwa szczególnie religijną ku naszemu zdziwieniu w innych krajach panują zupełnie inne zasady, obyczaje dla nas śmieszne lub dziwne a tam całkowicie normalne. Podróżując można zobaczyć wszystkie miejsca znane nam dotąd z telewizji, obrazów na żywo a niekiedy możemy nawet zwiedzić najróżniejsze muzea, teatry, parki. Podróżowanie może okazać się dla niektórych z nas najlepsza pomocą językową, gdy jesteśmy w obcym kraju słowa same nam wchodzą i z pewnością bardzo ułatwia to naukę. Podróże mogą być niezapomnianą przygodą z której warto wsiąść morał- ile ludzi decyduje się wyjeżdżać do obcego kraju za pracą, nie zawsze ze skutecznym skutkiem jednak zdobytego doświadczenia nic nie jest w stanie odebrać.
Niepodważalnym argumentem są wielkie odkrycia. Gdyby Krzysztof Kolumb nie miał chęci odkrywania świata kiedy by odkryto Amerykę?
Sądzę iż podróżowanie jest jedną z ciekawszych form edukacji, dlatego powinny być częściej realizowane w szkole.

Pozdrawiam ;)
4 4 4