Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-29T16:24:21+01:00
POLA
bielinek kapustnik
mątwik buraczany
nasionnica trześniówka
pomrów wielki
LASY
osnuja gwiaździsta
korniki
golanica zielonka
GOSPODARSTWA
wołek zbożowy
mól odzieżowy
mszyce

Gradacja obowiązuje : bielinek kapustnik--nasionnica trześniówka--osnuja gwiaździsta--korniki--wołek zbożowy

:)
15 3 15
2009-11-29T16:33:06+01:00
Gospodarstw-szkodniki żerujące na marchewce to przede wszystkim trzy gatunki mszyc. (mszyca marchwiowa ondulująca, mszyca wierzbowo-marchwiowa i bawełnica topolowo-marchwiana).
Rozwiertek nieparek jest typowym polifagiem i może żerować na wielu gatunkach drzew i krzewów iglastych i liściastych.Jako szkodnik jest czasami notowany w sadach, szczególnie tych zlokalizowanych w pobliżu lasów.
Oligofagi sosny występujące w Polsce żerują głównie na sośnie zwyczajnej,ale nie tylko.Uprawy leśne, w tym sosnowe, są szczególnie atrakcyjnym miejscem żerowania dla wielu owadów. Korniki zyją one pod korą i w drewnie różnych drzew.Wśród kornikowatych najgroźniejszym i wyrządzającym największe szkody w lasach świerkowych jest kornik drukarz.Gradacja dotyczy szkodników, głównie roślinożernych owadów oraz gryzoni pojawiających się na terenie lasów i upraw polnych.W celu zwalczenia pojawiających się szkodników stosuje się jednak obecnie kilka metod, np. chemiczne preparaty - pestycydy,nową metodą zwalczania są takze feromony.
5 2 5
  • Użytkownik Zadane
2009-11-29T16:36:19+01:00
Narażonych na choroby i szkodniki, jest coraz więcej pól, lasów i gospodarstw,szkodniki to guzak północny gatunek nicienia, krety, mrówki, mszyce,krocionóg krwawoplamy,przędziorki to roztocza,pędraki czyli larwy chrabąszczy.Gryzonie, gdy pojawią się masowo, czynią znaczne szkody na grządkach i rabatach.
Głównie roślinożernych owadów oraz gryzoni pojawiających się na terenie lasów i upraw polnych,masowe pojawianie się glonów ,to mole,mszyce,w wodach salwinii pływającej ,moczarki kanadyjskiej oraz glonów zwane zakwitem.
5 2 5