Odpowiedzi

2009-11-29T16:33:25+01:00
Cześnik jest mężczyzną w średnim wieku, zajmuje się opieką Klary - jego bratanicy. Jest ona właścicielką połowy zamku, dlatego Cześnik uważa się za zamożnego człowieka. Rejent jest bogatym i wykształconym wdowcem. Sam wychowuje swojego syna Wacława.

Cześnik to dobrze zbudowany mężczyzna, lecz męczą go choroby. Rejent jest chudy i drobny, mówi cicho i powoli. Cześnik to krzykliwy awanturnik.


wystarczy ?? mi starczylo do szkoly ;) wzielam ze starego zeszytu mialam to w 1 gim ;D prosze najlepsza odpowiedz jak mozna ;))
2009-11-29T16:37:35+01:00
\\\ Rejent Milczek i Cześnik Raptusiewicz są bohaterami książki Aleksandra Fredro "Zemsta". Od zawsze toczą oni spór o dwór, w którym mieszkają. Dzieliły ich jednak nie tylko kwestie prawne, lecz również zupełnie inne charaktery. Fakt, że są bohaterami książki jest jedyną rzeczą, która ich łączy.
\\\ Rejent był mężczyzną starszym i niskim. Miał niezwykle drobną budowę i zawsze trzymał ręce zawiązane z tyłu. Jego słowa zawsze były wypowiadane cicho, dosadnie i z lekkim przekąsem, szczególnie w kierunku sąsiada. Cześnik był osobą wysoką i potężną. Charakteryzowały go szlacheckie wąsy i pokaźny brzuch. Miał głośny i donośny głos.
\\\ Milczek był z pozoru osobą potulną. Jego ciche usposobienie nie zdradzało zdradliwego charakteru. Zawsze był miły, kulturalny, nie narzucał się. Potrafił jednak zaszkodzić każdemu, kto mu nie odpowiadał. W dodatku robił to w sposób cichy i na tyle umiejętny, że ofiara nie była w stanie się zorientować. Raptusiewicz był, jak mówi nazwisko, bardzo raptowny. Szybko tracił kontrolę nad sobą. Nie potrafił robić dobrej miny do złej gry. Gdy ktoś nadepnął mu na odcisk, wyrzucał z siebie wszystko co myśli o danej osobie. Nie był w tym zbyt bystry czy biegły. Znajomi cenili jednak jego szczerość.
\\\ Dwie te osoby różnią się jak ogień i woda. Nikt nie jest w stanie temu zaprzeczyć. Na szczęście jednak, pod koniec książki udało im się dojść do porozumienia. Zaplątanie we własny szereg intryg znaleźli zgodę w miłości ich dzieci.

Ladnie, ladnie? >:D