Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-29T18:43:59+01:00
1.Autor pieśni podkreśla że polska -ojczyzna-to nie tylko terytorium które zagarnęli zaborcy,ale Polskato coś więcej. To naród Polacy i ich przywiązanie do języka tradycji historii .Dlatego mimo starań zaborców polska nie przestanie istnieć a Polacy staną do walki zbrojnej i odbiorą ziemie utracone w wyniku zozbiorów.
refren pieśni określa kierunek marszu legionów które pod dowództwem gen.Jana Henryka Dąbrowskiego miały dotrzeć z Włoch gdzie zostały utworzone i walczyły u boku wojsk francuskich o wolność Włochów do Polski by wspólnie z całym narodem stanąć do walki o niepodległość.
2.Legiony podążając z Włoch do Polski więc od strony południowo-zachodniej przekroczą Wartę i Wisłę a walcząc z zaborcami będą wzorować się na odwadze i sukcesach wojskowych francuskiego generała Napoleona Bonaparte.
3.Autor wspomina hetmana Stefana Czarnieckiego wielkiego wodza z czasów wojen ze Szwecją które Polska prowadziła ponad 350 lat temu.Wstawił sie on niezwykłym bohaterstwem podczas walk toczonych o wyzwolenie ojczyzny okupowanej przez Szwecję.Hetman zasłynął także z wyprawy do Danii przeciwko Szwedom.Spiesznie z niej powrócił na wezwanie krola polskiego.(zaniepokojonego zagrożeniem najazdu na wschodnie granice polski) przeprwaiając się wraz z konnymi oddziałami przez półkilometrową cieśninę morską.Ten brawurowy wyczyn rozsłwaił talent wojskowy hetmana Czarnieckiego w drodze na wschodnie krańce kraju,oddziały zatrzymały się na odpoczynekw Poznaniu. dla wielu pokoleń Polaków postawa hetmana Stefana Czarnieckiego była wzorem bohaterstwa i miłości do ojczyzny.
4.Na przybycie Legionów do Polski czk\ać będą z utęsknieniem wszyscy polacy. Ich nadejście oznajmia odgłos wojskowych bębnów czyli tarabanów. Na powitanie oddziałów polskich legionistów wychodzą ze swych domów Polacy nie kryjąć wzruszenia i łez.
6 4 6
2009-11-29T18:56:47+01:00
1 zwrotka
Autor pieśni podkreśla , że Polska -ojczyzna-to nie tylko terytorium, ale coś więcej.To naród , Polacy i ich tradycja , historia i język.Mówi nam że mimo starań zaborców Polska nie przestanie istnieć.
refren
Określa nam kierunek marszu Legionów , pod dowództwem gen.Jana Henryka Dąbrowskiego miały dotrzeć do Włoch i walczyć o wolność.
2 zwrotka.
Legiony podążają z Włoch do Polski przekraczając Wartę i Wisłę i biorąc przykład z sukcesów wojennych francuskiego gen.Napoleona Bonaparte.
3 zwrotka.
Autor wspomina hetmana Stefana Czarnieckiego wodza z czasów wojen ze Szwecją i podczas walk toczonych o wyzwolenie ojczyzny okupowanej przez Szwecję.
4zwrotka.
Na przybycie Legionów do Polski czekać będą z utęsknieniem wszyscy Polacy. Ich nadejście oznajmia odgłos wojskowych bębnów , czyli tarabanów.Na powitanie oddziałów wychodzą ze swych domów Polacy , nie kryjąc wzruszenia i łez.
6 4 6