Odpowiedzi

2009-11-29T17:42:07+01:00
Malowanie kotwic, żółwi i liter "v"- victorii, pisanie haseł, wybijanie szyb, wrzucanie do sal kinowych granatów gazowych, oblewanie pań- Polek, które umawiały się z niemcami kwasem
3 2 3
2009-11-29T17:43:04+01:00
1. Fotografie - na wystawach warszawskich fotografów wystawione były zdjęcia niemieckich żołnierzy. Mali sabotażyści rzucali kamieniami w szyby. W końcu wlaściciele tych salonów fotograficznych, nie chcąc ponosić tylu kosztów wsrtawiania nowych szyb, usunęli fotografie z widoku.

2. Kino - akcja miała na celu zaprzestanie chodzenia polskiej publiczności do kin. Mali sabotażyści wypisywali na murach obraźliwe napisy o ludziach chodzących do kina, rozlepiali plakaty, gazowali sale kinowe, powodowano w nich smrody, wybuchy i pożary.

3. Akcja przeciw Paprockiemu.

4. Rozlepianie afiszy ośmieszających Hitlera.

5. Rysowanie na murach żółwi.

6. Akcja litery V, co oznaczało "Victory" - zwycięstwo.

7. Zamienianie lityer w niemieckich napisach.

8. Akcja przeciwko sklepom wędliniarskim, sprzedającym wędliny tylko Niemcom. Alek zagazował sklep i zanim Niemcy się zorientowali o co chodzi, Rudy zatrzasnął kłudkę w drzwiach.

9. Zrywanie hitlerowkich flag.

10. Rysowanie kotwic.

11. Rozwieszanie biało - czerwonych chorągiewek i malowanie barw narodowych na murach.

12. wypisywanie na murach, chodnikach i płotach napisów: "Polska zwycięży".

13. Akcja z pomnikiem Kopernika. Ta akcja była nieplanowana. Alek poszedl zobaczyć czy śruby trzymające tablice z niemieckim napisem były mocno przymocowane. Okazało się, że bardzo lekko. Szybko je odkręcił i uciekł. Gdy zobaczył, że nikt niczego nie zauważył, wziął tablice i ją zakopał w śniegu
.

14. Wymalowanie kotwicy na pomniku lotnika, stojącym w centrum placu Unii
Lubelskiej.
8 5 8