Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-29T18:21:50+01:00
Zatrucie alkoholowe, jak łatwo się domyślić, występuje w skutek nadużycia alkoholu. Nieprzyjemne efekty, występujące w kilka godzin po nadmiernym spożyciu, są wywoływane przez obecny we krwi aldehyd octowy, który jest efektem ubocznym metabolizowania niestrawionego przez żołądek alkoholu w wątrobie oraz przez odwodnienie mózgu. Metabolizm alkoholu prowadzi do ogromnego wysiłku organizmu: zużywane są ogromne ilości witamin. Ja ogólnie nie lubię gdy ktoś pije alkohol, osoby pijące alkohol mają problemy z żołądkiem wolę skupić się na tym żeby się zdrowo odżywiać i dbać o swoją kondycję. Bez alkoholu też da się świetnie bawić na imprezach, a nawet gdy nie zbliża się żadna impreza tylko są zwykłe dni po co pić ? W okresie dojrzewania obserwuje się zjawisko rozwijania wielu zainteresowań. Młodzież zaczyna aktywnie uprawiać różnorodne dyscypliny sportu, turystykę górską, uczy się języków obcych, tańca, uczestniczy w kołach naukowych i.t.p. Przygotowuje się w ten sposób do pełnienia ról w rodzinie, pracy, do twórczego spędzania wolnego czasu.
Ale jest to również czas szczególnej podatności na wpływy grupy rówieśniczej, co nie zawsze ma pozytywny skutek, a w niektórych sytuacjach prowadzić może do destrukcji własnej osoby.
Moim zdaniem, lepiej odłożyć te pieniądze i pojechać np. na jakieś fajne wakacje, będą miłe wspomnienia i ciekawe zdjęcia. A po za tym można się uzależnić i to by była dopiero porażka... :(
2009-11-29T20:08:06+01:00
Życie bezalkoholowe jest dużo lepsze od alkoholowego.
Człowiek nie musi spożywać alkoholu aby był szczęśliwy.
Po alkohol najczęściej sięgają ludzie samotni szukający tzw "przyjaciela w butelce". Alkohol wiąże się z dużymi problemami.
Dlatego też warto po niego nie sięgać. Po napojeniu alkoholowym człowiek nie wiem co robi i może zranić nieodwracalnie wiele osób. Może także zrobić sobie krzywdę np. potykając się o jakiś krawężnik. Gdy się trzeźwieję to może bolec głowa lub można zwymiatować tak więc widać same negatywne strony. Ludzie po upiciu się są bardzo głupi, nie okazują respektu w swoim zachowaniu. Dlatego też warto bawić się bez alkoholu. Warto znaleźć sobie ciekawe zajęcie aby nie mieć czasu nawet na namysł o zabawie z alkoholem.


Ps.
Temat trudny nie wiedziałem jak opisać. Mam nadzieję że się przyda