Odpowiedzi

2009-11-29T18:14:16+01:00
Drogi Tomku !]

Drogi Tomku dawno cie nie widziałam . Minął już rok odkąd wyjechałeś do Anglii . Jako twoja najlepsza przyjaciółka chciałabym Cię prosić o rozważenie powrotu do Polski .

Jak wiesz wszyscy w szkole za tobą bardzo tesknią. Zwiedziłeś już Anglię wiec rozważ to o co teraz cie poproszę. Twoja mama co dzień wyczekuje listu ,który oznajmi jej ,że wracasz. Ja od tygodni nie chodziłam do kina ,gdyż bez ciebie to nie to samo.
Wiec bardzo proszę cie wróć ! Wszyscy będą bardzo szczęśliwi .

Mam nadzieje ,że zamiast następnego listu zobaczę Ciebie .
Pozdrawiam - Jola

1 5 1
2009-11-29T18:21:12+01:00
Drogi przyjacielu!
na wstępie mojego listu pragnę cię serdecznie pozdrowić . chcę ci powiedziec, żą wycieczka do twojego kraju okazała sie jedna z najciekawszych w moim życu. niedocenionym wspomnieniem są dla mnie chwile w których oprowadzałeś mnie po najciekawszych zakontkach twojego świata. chciał bym ci się odwdzięczyć za tę niezapomnianą przygodę zapraszając cie na wycieczkę ukazującą piękno polski kTÓREJ PRZEWODNIKIEM BEDE JA. mio iż mam świadomość, że polska nie jest tak orginanlnum miejscem jak wenecja to gwarantuje ci niezapomnia wrażenia gdyż dla mnie jaki dla wielkosci polaków ma ogromną wartość patryjotyczną i sentymentalą. mam więc nadzieje ze postarasz sie spelnic moje marzenie .
1 1 1
2009-11-29T19:04:45+01:00
Drogi Michael'u

Na samym początku mego listu chciałbym Cię pozdrowić i zapytać jak Ci się wiedzie. U mnie jest po staremu. W nowej szkole czuję się bardzo dobrze , a i moje oceny nie są takie złe. Bardzo bym chciał byś mnie kiedyś odwiedził. Gdyby nadarzyła by się taka okazja to mógłbyś przyjechać do mnie na Święta Bożego Narodzenia. Chętnie pokazałbym Tobie piękną, polską zimę. U nas w Polsce jest zupełnie inny klimat niż u Ciebie w Niemczech. W zimie jest wiele różnorakich rodzajów spędzania wolnego czasu. Zabralibyśmy się na kulig. Jeśli nie wiesz co to jest to chętnie Ci pokaże. W czasie tego przyjazdu myślę , że spodobałby Ci się mój pomysł. Mianowicie przedstawił bym Cię moim kuzynkom, które są w naszym wieku i na pewno by Ci się spodobały. Chętnie pokaże jeszcze nasze pobliskie zabytki , którymi szczyci się nasze bogate miasto. Myślę, że mógłbym wymyślać jeszcze wiele argumentów po to byś przyjechał, ale w zupełności na pewno to wystarczy.
Pozdrawiam, Twój najlepszy przyjaciel ...

PS. Szukaj już prezentów pod choinkę !