Napisz charakterystykę porównawczą wybranej przez Ciebie pary bohaterów literackich.
Prosiłabym o zdrowy wybór owych bohaterów. Jestem w szóstej klasie podstawówki, więc osoby z dzieł dla gimnazjum bądź szkoły średniej mnie nie interesują (znam fabułę wielu z nich jednak nauczycielka mogłaby coś podejrzewać). Napisze w miarę możliwości kilka książek, które przeczytałam i/lub były moimi lekturami.
- W Pustyni i w Puszczy
- Cała saga 'Zmierzch'
- Ten Obcy
- Szatan z VII klasy.
- Klasa pani Czajki.
To tylko namiastka dzieł, które przeczytałam. Liczę na szybkie rozwiązanie i z góry dziękuje :) Wybieram najlepszą odpowiedź!!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-29T19:31:36+01:00
Ula Zalewska to rówieśniczka i koleżanka Pestki. Ula to przeciwieństwo Pestki, dziewczyna małomówna skryta i nieśmiała. Nie lubi się zwierzać. Próba opowiedzenia przyjaciółce o sobie kończy się niepowodzeniem. Ula bowiem potrzebuje akceptacji, Pestka słuchając myśli o czymś innym. To onieśmiela dziewczynę.
Po śmierci matki Ula jest wychowywana przez ciotki. W Olszynach mieszka jej ojciec, lekarz. Dziewczyna ma do niego żal, ponieważ zostawił ją i jej mamę, ale zarazem chce z nim nawiązać bliższy kontakt. Delikatność i urok osobisty zjednują Uli przyjaźń Zenka. Obdarza ją jednak zaufaniem, jej powierza swoje sekrety.
9 2 9