Odpowiedzi

2009-11-29T19:50:53+01:00
Ludzie często wolą oglądać telewizję, grac na komputerze ,palic papierosy, pic alkohol, chodzic na zabawy zamiast dobrze się pomodlić.
2009-11-29T19:55:23+01:00
Ludzie odrzucają Chrystusa w imię wolności, sprawiedliwości.
Robią to z braku wiedzy.
np. Nie chodzą do kościoła, ponieważ wolą robić coś innego. Odrzucają go z lenistwa.
2009-11-29T19:56:52+01:00
W dzisiejszych czasach dla ludzi liczą się tylko pieniądze i sława.
Są zabiegani i zaślepieni rządzą zdobycia mammony. Najpierw przestają mieć czas na regularne uczestnictwo we Mszy Świętej, potem kolejno przestają się modlić rano i wieczorem,a w Eucharystii uczestniczą tylko z przymusu, bo co ludzie powiedzą, nie mówiąc już o sakramencie pojednania czy przyjęciu Komunii Świętej. Pracują dużo nawet na kilka etatów, a niedziela jest dniem kiedy mogą odpocząć. Najczęstszą formą takiego odpoczynku są np. zakupy w supermarkecie. Ludzie przestają rozmawiać o Bogu... Jedynie z musu pomagają dziecku w pracy domowej z religii powierzchownie odpowiadając na skomplikowane dla dziecka pytania. W końcu temat Boga staje się rzadkością. Święta przestają być przeżyciem duchowym, w Boze Narodzenie czeka sie tylko na Mikołaja, który przyniesie prezenty.
Tak więc każdy chrześcijanin powinien pamietac, że pieniądze w życiu to nie wszystko, mozna pracować żeby godnie żyć ale musimy w swojej egzystencji znaleźć miejsce dla Tego, Kto nas stworzył- dla Boga.