Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-29T20:15:17+01:00
Promienie słoneczne mogą mieć szkodliwe działanie dla skóry w różnych przypadkach. Gdy opalamy się zbyt długo na słońcu, może dojść do poparzeń skóry. Jest to bolesna dolegliwość i nie goi się z dnia na dzień. Dodatkowo promienie słoneczne przyśpieszają proces starzenia się skóry oraz mogą prowadzić do powstawania nowotworu skóry! Tworzą się także głębokie zmarszczki i bruzdy oraz trwałe przebarwienia

Aby zapobiegać działaniu szkodliwego promieniowania słonecznego, należy się obchodzić ze słońcem ostrożnie: stosować filtry ochronne, które zmieszają działanie promieni dla naszej skóry, nalezy z umiarem opalać się aby nie dopuścić do oparzeń, należy nosić okulary przeciw słoneczne oraz nakrycia głowy aby nie dopuścić do udaru słonecznego. W południe, gdy słońce świeci najmocniej, zaleca się przebywać w miejscach zacienionych, gdyż jest to korzystne dla naszego zdrowia.

pozdrawiam :)
1 1 1
2009-11-29T20:16:29+01:00
Pierwszy, najszybciej zauważalny efekt to pojawienie się rumienia i oparzenia słonecznego czyli zaczerwienienie, pieczenie i podrażnienie skóry w wyniku zbyt długiego przebywania na słońcu bez zabezpieczenia.Chronić można się poprzez używanie kremów,balsamów o wysokim faktorze UV,noś okulary przeciwsłoneczne,unikaj przebywania na słońcu w południe czyli w momencie kiedy słońce świeci najmocniej.
1 1 1