Odpowiedzi

2009-11-29T20:39:47+01:00
Ludzie wprowadzaja prawa dla porządku w świecie.
Prawa czesto sie zmienia, gdyz czasami moze byc niedopracowane lub żle sformułowane.
wszyscy mamy wpływ na kształtowanie prawa.
niektore prawa są czesto zbedne lub niepraktyczne dlatego sie je usuwa lub zmienia, natomiast inne są ludziom potrzebne i przydatne, dlatego pozostają bez zmian.
38 3 38
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-29T20:39:58+01:00
-Ludzie ustanawiają prawa by panował na świecie ład, porządek i by wszystko było w miare zorganizowane.
-prawo zmienia się, ponieważ zmieniają się potrzeby i poglądy cywilizacji.
-Zależy to od ustroju politycznego.
-ponieważ jedne prawa są dopasowane do czasów i aktualnych potrzeb a inne są ponad czasowe jak np. prawo do życia.
123 4 123
2009-11-29T20:52:14+01:00
Ludzie ustanawiają różne prawa i obowiązki gdyż bez nich na świecie panowałby okropny chaos i zamieszanie.Niektórzy myślą że prawa,zasady bądź obowiązki są po to aby nam zaszkodzić,lecz tak wcale nie jest chociaż często zasady nie są wcale miłe.
Gdyby nie było kodeksu prawa świat roiłyby się od różnych przestępstw,gdyby nie było obowiązku chodzenia do szkoły,na świecie nie byłoby mądrych ludzi np. lekarzy,pisarzy,wynalazców i wiele innych ludzi bez których życie byłoby o wiele,wiele trudniejsze.W sumie gdyby tych wszystkich praw nie było to nie wiadomo czy życie na ziemi lub cywilizacja w ogóle istniały.Prawa się zmieniają np. wprowadzane są nowe ustawy po to aby żyło nam się lepiej i żeby świat był łatwiejszy.Ludzie którzy sprawują władzę np.państwową mają duży wpływ na zmiany w prawie i to oni starają się wymyślać nowe prawa aby życie było coraz to doskonalsze.Istnieją prawa które zostają zmienione inne pozostają pod taką samą postacią.Od czego to zależy?Więc zależy to od rozwoju cywilizacji czyli od tego jak cywilizacja się zmienia i ludzie między innymi wyżej wymieniona władza dostosowują prawo do tych właśnie kryteriów.Wiadomo tylko jedno że aby lepiej nam się żyło trzeba to prawo nieodwołalnie przestrzegać!
24 3 24