Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-29T21:26:36+01:00
1.postać fantastyczna, jedna z inteligentnych ras zamieszkujących stworzone przez Tolkiena Śródziemie. Hobbici cechowali się małym wzrostem i krępą posturą.

2.rodzaj ssaków naczelnych z rodziny człowiekowatych.

3.fikcyjne stworzenie, najczęściej rodzaj olbrzymiego, latającego gada. Występuje w licznych mitach i legendach oraz w literaturze i filmach. Według wielu mitów smoki obdarzone były dużą inteligencją, potrafiły posługiwać się magią, znały ludzką mowę, a także ziały ogniem. Poza tym posiadały lub strzegły rozmaitych skarbów.

4.najliczniejszy rząd pajęczaków, należy do niego ponad 40 tys. gatunków. Są to zwierzęta typowo lądowe, o wielkości od 0,5 mm do 12 cm ciała i do ok. 32 cm rozstawu odnóży.

5.stworzenie rodem z mitologii germańskiej. Z początku elfy były pomniejszymi bożkami natury i płodności, później były przedstawiane jako chochliki lub duszki leśne bądź wodne. W folklorze przedstawiane są jako małe, wyglądające młodzieńczo ludziki wielkiej piękności, żyjące w lasach, źródłach, studniach, a nawet pod ziemią. Wierzono, że są długowieczne, jeśli nie nieśmiertelne i posiadają różnorakie magiczne moce.

6.to przyjazna ludziom istota pojawiająca się często w literaturze polskiej i zagranicznej, szczególnie w baśniach. Krasnoludki wyglądem przypominają małych ludzi. Przeważnie są przedstawiane w szpiczastych czerwonych czapeczkach, od koloru których pochodzi ich polska nazwa. Występują zarówno w baśniowej tradycji polskiej, jak i innych narodów europejskich.

7.podrodzina ptaków z rodziny jastrzębiowatych (Accipitridae). Obejmuje gatunki drapieżne, jednak jeśli to możliwe, zjadające również padlinę, zamieszkujące cały świat poza Antarktydą.

8. ---

9.zwykle wielkie, tępe, powolne, brutalne stworzenie fantastyczne unikające słońca (często zmienia się pod jego działaniem w kamień). Zazwyczaj jego atrybutem jest wielka maczuga.

10.W brytyjskich baśniach i legendach, goblin to złe lub jedynie złośliwe stworzenie, zazwyczaj opisywane jako brzydkie i groteskowe.
14 2 14
2009-11-29T21:26:50+01:00
Baggins był na ogół spokojny i zrównoważony lecz podczas wyprawy przejawiaja się jego negatywne cechy, ciągle narzekał, myśląc tylko o burczeniu brzucha, a jego lekkomyślność narażała drużynę na niebezpieczeństwa. Jednak po pewnym czasie zaczęły ujawniać się w nim bardzo pozytywne cechy. Stał się odważny i waleczny świadczy o tym choćby jego postawa, którą przyjął w walce z olbrzymimi pająkami. Odznaczał się również dużym sprytem, mówi nam o tym przygoda z beczkami i rozmowa ze smokiem.

7 1 7
2009-11-29T21:35:21+01:00
Hobbici-małego wzrostu, o twardych owłosionych stopach, korpulentne, najczesciej krecone dłuższe włosy , ubierali sie na zielono i żółto, lubili wygode dobre jedzenie, życie ustabilizowane lubili gości i mieszkali w wugodnych norkach.

elfy-przypominali ludzi, ale mieli szpiczaste uszy, świetnie strzelali z łuków, długowieczni, posługiwali sie magią, mieszkali w lesie.

krasnoludyniscy ale, wyżsi od hobitów, krępi mocna zbudowani, o długoch brodach i włosach, walczyli toporami, pracowali w kopalniach, żyli w podziemiach, kochali bogactwo, lubili dobrze zjesc.

gobliny- mieszkali w jaskiniach, podziemiach, widziały w ciemnosciach, o szpetnej powierzchnosci, okrutni, nie grzeszyli intligencja, silni.

trole- duże, silne nie mądre, żyłu w podziemiach, bały się złońca, które zaminiało ich w kamień, główna broń to maczuga.

smoki- wielkie, potrafiły latć, ziały ogniem, o grubej skórze, miał pancerz, pożerał ludzi, żądał złota, bogactwa i władzy.

Sorry,że nie wszystko ale niewiem: ludzi, pająków, orłów i wrgowów.
13 4 13