Jamie's Charity Challenge Edinburgh student, Jamie Haynes, is planning to achieve his lifetime ambition. Next month he's flying to Nepal with five friends to begin a three-week trek of the Himalayas. Jamie,20, is aiming to raise money for young disabled people at the same time. His younger sister, Jackie, who is paralyzed and in a wheelchair, is the inspiration for Jamie's trip. There's a charity called Go Getters. It helps young people who are seriously ill or who are disabled, like my sister. I always enjoy traveling abroad, especially on unusual adventures, so it's a great way to combine a holiday with helping people,'says Jamie, a Sociology student at Edinburgh University. Jamie is raising Ł5,000 before he goes. A small part of the money pays for his flight and the rest goes to Go-Getters, which organizes holidays and other leisure activities for young disabled people. The charity hopes to uses the money to buy a new minibus, specialty designed for people in wheelchairs. Jamie is amazed by the response of other students to his unusual idea. 'They all want to help me. It's fantastic! Next week all the other students in may group are going to pay us to keep quiet! Some of the lecturers are going to do it as well- for some of them it's going to very difficult!' At the moment, Jamie is training for the trip. He goes to the gym every morning, goes running every evening and goes swimming four times a week. Jamie is also following a special high-protein diet of fish, fruit and eggs. 'We're going to walk trough the high Himalayas for about seven hours every day for almost three weeks, so we need to be very fit! We're all really excited about it, but I also feel nervous. It's certainly a big challenge for all of us.' And what does Jackie think of Jamie's plans? 'It's a great idea but a little bit crazy too! I'm so proud that Jamie and his friends want to help!' Anybody who is interested in sponsoring Jamie's trip should contact the Gazette.
Proszę przetłumaczcie mi ten tekst na POlski

3

Odpowiedzi

2009-11-30T10:38:57+01:00
Jamie's Charity Edinburgh student, Jamie Haynes planuje osiągnąć swoje ambicje życia. W następnym miesiącu leci on do Nepalu z pięcioma przyjaciółmi, aby rozpocząć trzy tygodniową wędrówkę po Himalajach. Jamie,20,ma na celu pozyskać środki finansowe dla młodych osób niepełnosprawnych. W tym samym czasie jego młodsza siostra, Jackie, która jest sparaliżowana i na wózku inwalidzkim jest inspiracją do podróży Jamiego. Nie ma miłości- nazywa go Go Getters. Pomaga młodym ludziom, którzy są poważnie chorzy oraz osobą niepełnosprawnych, tak jak jego siostra. Zawsze cieszy się za granicą, zwłaszcza na niezwykłe przygody, więc jest to doskonały sposób na połączenie wypoczynku z pomocy ludziom, "mówi Jamie, student socjologii na Uniwersytecie w Edynburgu. Jamie jest podnosi L5, 000 i idzie. Niewielką częścią tych pieniędzy płaci za swój lot, a reszta idzie do Go-Pochłaniacze gazów, którzy organizuje wakacje i inne zajęcia rekreacyjne dla młodych osób niepełnosprawnych. Miłość, nadzieje wykorzystuje pieniądze na nowy minibus, specjalność przeznaczona dla osób na wózkach inwalidzkich. Jamie jest zdumiony odpowiedzią innych uczniów jego niezwykły pomysł. "Oni wszyscy chcą mi pomóc. To fantastyczne! W przyszłym tygodniu wszyscy inni studenci mają grupą płacić! Niektórzy wykładowcy mają zamiar zrobić to tak dobrze dla niektórych z nich to będzie bardzo trudne! W chwili obecnej, Jamie jest kształcony na wycieczkę. Idzie na siłownię codziennie rano, wychodzi z systemem co wieczór i idzie pływać cztery razy w tygodniu. Jamie jest również pod specjalną wysoką dietą
ryb, owoców i jaj. "Będziemy chodzić korytami wysokich Himalajów na około siedem godzin dziennie przez prawie trzy tygodnie, więc musimy być bardzo ostrożni! Wszyscy jesteśmy naprawdę podekscytowani, ale również czujemy się nerwowo. To z pewnością duże wyzwanie dla nas wszystkich ". A co ma myśleć Jackie na temat planów Jamiego? "To świetny pomysł, ale trochę szalony! Jestem bardzo dumny, że Jamie i jego przyjaciele chcą pomóc! Każdy, kto jest zainteresowany sponsorowaniem podróży Jamie powinien skontaktować się z gazetą.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-30T10:38:46+01:00
Charytatywny Jamie student Uniwersytetu w Edynburgu, Jamie Haynes, planuje osiągnąć swoje ambicje życia. W następnym miesiącu leci do Nepalu z pięcioma przyjaciółmi, aby rozpocząć trzytygodniowy wypad w Himalaje. W tym samym czasie 20 - letni Jamie, ma na celu pozyskanie środków finansowych dla młodych osób niepełnosprawnych. Jego młodsza siostra, Jackie, która jest sparaliżowana i na wózku inwalidzkim, jest inspiracją w podróży Jamiego. Charytatywna akcja pod nazywą Go Getters. Pomaga młodym ludziom, którzy są poważnie chorzy oraz osobom niepełnosprawnym, tak jak moja siostra. Zawsze cieszę się będąc za granicą, zwłaszcza na myśl o niezwykłych przygodach, więc jest to doskonały sposób na połączenie wypoczynku i pomocy ludziom, mówi Jamie, student socjologii na Uniwersytecie w Edynburgu. Jamie is raising Ł5,000 before he goes. Niewielką część tych pieniędzy płaci za swój lot, a reszta idzie do Go Getters, które organizuje wakacje i inne zajęcia rekreacyjne dla młodych osób niepełnosprawnych. Pomoc charytatywna wraz z pozyskanymi pieniędzmi została wykorzystana na zakup nowego minibusa, specjalnie przystosowanego dla osób na wózkach inwalidzkich. Jamie jest zaskoczony jak jego pomysł zostaje odpowiedzialnie wykorzystany przez innych uczniow. Oni wszyscy chcą mi pomóc. To jest fantastyczne! W przyszłym tygodniu wszyscy pozostali studenci z mojej grupy będą płacić nam za milczenie! Niektórzy wykładowcy mają zamiar zrobić to tak dobrze, że dla niektórych z nich to będzie bardzo trudne! W chwili obecnej, Jamie trenuje przed podróżą. Idzie na siłownię codziennie rano, wychodzi co wieczór i idzie na pływanie cztery razy w tygodniu. Jamie stosuje również specjalną dietę wysokobiałkową na bazie ryb, owoców i jaj. Będziemy chodzić korytami wysokich Himalajów przez około siedem godzin dziennie przez prawie trzy tygodnie, więc musimy być w bardzo dobrej formie! Wszyscy jesteśmy naprawdę podekscytowani, ale również nerwowi. To z pewnością duże wyzwanie dla nas wszystkich. A co myśli Jackie na temat planów Jamiego? To świetny pomysł, ale trochę szalony! Jestem bardzo dumna, że Jamie i jego przyjaciele chcą pomóc! Każdy, kto jest zainteresowany sponsorowaniem podróży Jamie`go powinien skontaktować się z Gazette.
2009-11-30T16:10:36+01:00
Charity Jamie's Challenge Edinburgh student, Jamie Haynes, planuje osiągnąć swoje ambicje życia. Następny miesiąc on leci do Nepalu z pięcioma przyjaciółmi, aby rozpocząć trzy-trek tydzień Himalajów. Jamie, 20, ma na celu pozyskanie środków finansowych dla młodych osób niepełnosprawnych w tym samym czasie. Jego młodsza siostra, Jackie, który jest sparaliżowany i na wózku inwalidzkim, jest inspiracją do podróży Jamiego. Nie ma miłości nazywa Go Getters. Pomaga młodym ludziom, którzy są poważnie chorzy oraz osób niepełnosprawnych, tak jak moja siostra. Zawsze cieszyć się za granicą, zwłaszcza na niezwykłe przygody, więc jest to doskonały sposób na połączenie wypoczynku z pomocy ludziom, "mówi Jamie, student socjologii na Uniwersytecie w Edynburgu. Jamie jest podnoszenie L5, 000 przed idzie. Niewielka część tych pieniędzy płaci za swój lot, a reszta idzie do Go-Pochłaniacze gazów, które organizuje wakacje i inne zajęcia rekreacyjne dla młodych osób niepełnosprawnych. Miłość nadzieje wykorzystuje pieniądze na nowy minibus, specjalność przeznaczona dla osób na wózkach inwalidzkich. Jamie jest zdumiony odpowiedzi innych uczniów jego niezwykły pomysł. "Oni wszyscy chcą mi pomóc. It's fantastic! W przyszłym tygodniu wszyscy inni studenci maja grupa będziemy płacić nam milczeć! Niektórzy wykładowcy mają zamiar zrobić to tak dobrze dla niektórych z nich to będzie bardzo trudne! W chwili obecnej, Jamie jest kształcenie na wycieczkę. Idzie na siłownię codziennie rano, wychodzi z systemem co wieczór i idzie pływanie cztery razy w tygodniu. Jamie jest również po specjalnej wysokiej diety białka ryb, owoców i jaj. "Będziemy chodzić koryta wysokich Himalajach na około siedem godzin dziennie przez prawie trzy tygodnie, więc musimy być bardzo pasuje! Wszyscy jesteśmy naprawdę podekscytowani, ale również czuć się nerwowy. To z pewnością duże wyzwanie dla nas wszystkich ". A co ma myśleć Jackie planów Jamie's? "To świetny pomysł, ale trochę szalonym! Jestem bardzo dumny, że Jamie i jego przyjaciele chcą pomóc! Każdy, kto jest zainteresowany sponsorowaniem podróż Jamie powinien skontaktować się z Gazette.


Więcej nie umiem