Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-30T11:32:00+01:00
Budowa oka: gałka oczna- zbudowana jest z trzech warstw: błona włóknista, błona naczyniowa (naczyniówka), siatkówka. Wnętrze gałki ocznej wypełnia komora przednia oka, ciało szkliste i soczewka. Narządy dodatkowe: brwi, rzęsy, powieki, spojówki, czyli przezroczyste błony pokrywające wewnętrzną stronę powiek i zewnętrzną powierzchnie rogówki, aparat ruchowy oka, aparat łzowy.Mechanizm widzenia: Fala świetlna docierając do oka przechodzi przez rogówkę, komorę przednią, źrenicę, soczewkę i galaretowate ciało szkliste, ulega załamaniu, następnie skupieniu w promień świetlny, który pada na siatkówkę dając obraz rzeczywisty, pomniejszony i odwrócony. W siatkówce znajdują się 2 rodzaje fotoreceptorów: pręciki i czopki. Pręciki to bardzo czułe fotoreceptory umożliwiające widzenie po zmierzchu, ale nie rozróżniają kolorów i nie są precyzyjne. Czopki dają dobry, ostry obraz i barwny przy intensywnym oświetleniu. Dzięki temu, że różnią się od siebie wrażliwością na odbiór fal światła niebieskiego, czerwonego i zielonego.
2 4 2
  • Użytkownik Zadane
2009-11-30T11:33:45+01:00
Oko – narządy receptorowe umożliwiające wykrywanie kierunku padania światła i jego intensywności oraz, wraz ze wzrostem złożoności konstrukcji, efektywny proces formowania obrazu, czyli widzenie.

Oko składa się z tego co jest w załączniku.
Trzeba pamietać że obraz wpada napierw gdzie widzimy do góry nogami
1 4 1
2009-11-30T11:34:29+01:00
Funkcje oka: odbieranie fal świetlnych; przekształcanie fal świetlnych w impulsy elektryczne, które są scalone i analizowane w ośrodku wzrokowym kresomózgowia, w wyniku czego powstaje trójwymiarowy obraz.
Budowa oka: gałka oczna- zbudowana jest z trzech warstw: błona włóknista, błona naczyniowa (naczyniówka), siatkówka. Wnętrze gałki ocznej wypełnia komora przednia oka, ciało szkliste i soczewka. Narządy dodatkowe: brwi, rzęsy, powieki, spojówki, czyli przezroczyste błony pokrywające wewnętrzną stronę powiek i zewnętrzną powierzchnie rogówki, aparat ruchowy oka, aparat łzowy.
Mechanizm widzenia: Fala świetlna docierając do oka przechodzi przez rogówkę, komorę przednią, źrenicę, soczewkę i galaretowate ciało szkliste, ulega załamaniu, następnie skupieniu w promień świetlny, który pada na siatkówkę dając obraz rzeczywisty, pomniejszony i odwrócony. W siatkówce znajdują się 2 rodzaje fotoreceptorów: pręciki i czopki. Pręciki to bardzo czułe fotoreceptory umożliwiające widzenie po zmierzchu, ale nie rozróżniają kolorów i nie są precyzyjne. Czopki dają dobry, ostry obraz i barwny przy intensywnym oświetleniu. Dzięki temu, że różnią się od siebie wrażliwością na odbiór fal światła niebieskiego, czerwonego i zielonego.
1 4 1