Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-30T13:26:33+01:00
Chilon Chilonides z powieści 'Quo Vadis' był człowiekiem starszym. Był podstępliwy ale za to niezmiernie inteligentny. Uważał się za filozofa, choć tak naprawdę trudno było go nim nazwać.
Każde zarobione pieniądze przepijał. Był chciwy; często bezczelnie prosił o pieniądze od „pracodawców”. Przy każdej wizycie u patrycjusza otrzymywał wynagrodzenie. Chilon nie był chrześcijaninem lecz gdy patrzył na śmierć niewinnych miał wyrzuty sumienia.. Oni ginęli przez niego, bo on w afekcie i w chwili złości chciał zrobić Winicjuszowi na złość. Osądził wszystkich chrześcijan o podpalenie Rzymu i skazał ich na śmierć. Po jakimś czasie Chilon nawrócił się oraz został wiernym chrześcijaninem. Najtrudniej jednak było mu wybaczyć sobie. W końcu zdradził Winicjusza i zdradził całą rzeszę chrześcijan. Stał się człowiekiem pokornym, ale nadal w jakimś stopniu materialistą. Dzięki niemu naród dowiedział się prawdy o spaleniu Rzymu, ale i przez niego zginęło setki niewinnych ludzi.
Uważam Chiliona za pozytywną postać, ponieważ po mimo wielu krzywd jakie wyrządził innym potrafił się nawrócić i zacząć wszystko od nowa. Zacząć z Bogiem 'nowe życie' jednego czego nie potrafił to wybaczyć sobie . Stał się człowiekiem godnym zaufania, pokornym i miłosiernym. Ta zmiana pokazuje że w życiu bywają sytuacje gdy wszystko odwraca się o 180 stopni i staje się nagle lepsze. Wystarczy tylko wierzyć w siebie.
26 3 26