Odpowiedzi

2009-11-30T15:26:58+01:00
Adwent dla nas, katolików jest ważny, gdyż jest to czas oczekiwania na narodzenie Jezusa Chrystusa. Są wtedy organizowane specjalne msze św. tzw. "Roraty". Na wieńcu Adwentowym możemy zobaczyć roratki (świece). W 1 niedzielę jedną, w drugą dwie itd.
Adwent rozpoczyna się cztery niedziele przed Narodzeniem Pana Jezusa, które jest 25 grudnia. Adwent jest początkiem roku liturgicznego. Ksiądz ma wtedy fioletowy strój.
1 5 1
2009-11-30T15:34:52+01:00
Drogi wyznawco Judaizmu

Przewodnią myśl Adwentu stanowi oczekiwanie na przyjście Pana. Wskazuje na to już sama nazwa „Adwent”, pochodząca od wyrazu łacińskiego adventus. Słowo to miało w Rzymie specjalne znaczenie, a mianowicie oznaczało uroczyste wejście możnowładcy w granice swych posiadłości. W języku kościelnym w pierwszych wiekach chrześcijaństwa słowo to przyjęło się do oznaczenia tajemnicy Objawienia. Adwent to zejście Boga do ludzi, aby ich opromienić światłem prawdy, to również przyjście Syna Człowieczego. Słusznie więc można powiedzieć, że nauka katolicka mówi o podwójnym Adwencie, a raczej o dwu etapach rozwoju Objawienia: Objawienie łaski i ostateczne Objawienie chwały.
1 5 1
2009-11-30T15:37:29+01:00
1.12.2009 r.
Drodzy umiłowani!

Na początku bardzo serdecznie was pozdrawiam. W moim liście chciałbym wam wytłumaczyć czym dla katolików jest adwent. Adwent zaczyna się równe cztery tygodnie przed Bożym Narodzeniem i właśnie tyle trwa. Rozpoczyna nowy rok kościelny. Dla chrześcijan jest to szczególny okres, drugi najważniejszy w kościele zaraz po Wielkim Poście. Wszyscy duchowo przygotowują się do przyjścia na świat Jezusa Chrystusa. Zazwyczaj w adwencie każdy ma jakieś swoje postanowienie, czyli to co chce przez te 4 tygodnie poprawić w swoim życiu. Dzieci uczęszczają do kościoła na Msze Św. zwaną roratami.Jest to nabożeństwo wotywne o Najświętszej Maryi Pannie. Myślę. że wytłumaczyłem wam że dla katolików adwent jest bardzo ważny. Mam nadzieję, że zrozumieliście to i spróbujecie "przejść" na naszą religię.
Z chrześcijańskim pozdrowieniem
Stanisław !
1 5 1