Odpowiedzi

2009-11-30T15:55:22+01:00
Hi Susan!
I`m having a fantastic time in New York.Weather is very good. I`m stay in Hilton hotel.yesterday morning I spend on shoping and I saw sea and I walked.This afternoon I`m going to the disco. Tomorow I`m buying suvenirs for my parents. Bye for now!
Kiss xyz

czesc Susana ...
spedzam fantastyczny czas w nowym jorku.pogoda jest bardzo dobra. zatrzymalam sie w hotelu hilton. jutrzejszy ranek spedze na zakupach i zobacze morze. dzisiajszego popoludnia ide na błysko trzaski:P jutro kupie pamiatki dla rodzicow.

Dear George.

Marry Christmast and Happy New Year.
Yesterday we bought a dog. I have passed
all my entry exams to University !
Do you want to spent with us a holiday ?

Yuor friend, Marcindrogi :P
wesolych swiat i szczesliwego nowego roku.wczoraj kupilismy psa:P
zdałem wstepny egzamin na uczelnie.i nie masz ochoty spedzic z nami
nadchodzacych wakacji?
twoj przyjaciel marcin
1 5 1
2009-11-30T16:06:40+01:00
Hej Aniu
Piszę do Ciebie z nad morza. Pogoda jest bardzo ładna i słoneczna. Poznałam wielu fajnych ludzi. Miło spędzam z nimi czas. Jest tu naprawdę cudownie. Chciałabym aby te wakacje nigdy się nie kończyły. Przesyłam moc gorących pozdrowień i całusów. Twoja przyjaciółka ....

Hey Ann
I am writing to you from the sea. The weather is very nice and sunny. I met many cool people. Nice to spend time with them. There are really wonderful. I would like to order this holiday never ended. I send warm greetings and the power of kisses. Your friend ....


Cześć Aniu.
Piszę Do Ciebie tą pocztówkę w dniu bożego narodzenia. Z okazji tych Świąt chciałabym Ci złożyć i Twojej rodzinie najserdeczniejsze życzenia oraz życzyć Wam szczęśliwego Nowego Roku.

Hi Ann.
I am writing to you this postcard on Christmas Day. On the occasion of Christmas, I would like you to make and your family my best wishes and wish you a Happy New Year.
5 2 5