Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-30T15:43:18+01:00
W expose premier zapowiedział obniżenie podatków, podniesienie płac m.in. nauczycieli i pracowników ochrony zdrowia, dokończenie reformy emerytalnej, walkę z korupcją, obniżenie bezrobocia. Zapowiadał też m.in. przywrócenie zaufania do państwa, wzmocnienie pozycji Polski w UE i NATO, wyjście z Iraku, wprowadzenie euro, budowę dróg i zmniejszenie bezrobocia.

Według polityków PO najważniejszymi sukcesami rządu Donalda Tuska są: skuteczna walka z kryzysem gospodarczym, wzmocnienie pozycji Polski na arenie międzynarodowej, efektywne wykorzystanie funduszy unijnych, budowa dróg ekspresowych i autostrad, "Orliki", uzawodowienie armii, wyjście polskich żołnierzy z Iraku oraz rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.

Według opozycji rząd Donalda Tuska nie spełnił praktycznie żadnej ze swoich obietnic. Krytykują zwłaszcza pracę ministrów skarbu, zdrowia i finansów. W ich opinii, dwa lata sprawowania władzy przez obecną ekipę rządową to "zmarnowany czas". Czytaj więcej: PiS: rządy ekipy Donalda Tuska to dwa zmarnowane lata

Napieralski: rząd Tuska prowadzi politykę medialną

Liderzy Platformy pytani, czego nie udało się dokonać rządowi w ciągu dwóch lat, wymieniają m.in.: fragmentaryczną reformę służby zdrowia i systemu emerytalnego, dwukrotne fiasko wejścia w życie ustawy medialnej, zbyt wolne tempo prywatyzacji oraz kosmetyczną, zamiast radykalnej, reformę Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
1 1 1