Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-30T15:43:45+01:00
Niedawno byliśmy w kinie i miałam przyjemność obejrzeć film pt.: „Opowieść Wigilijna”. Wyreżyserował go Clive Donner na podstawie powieści Karola Dickens’a , noszącej ten sam tytuł.
Film opowiada o bogatym, skąpym starcu E. Scrooge’u, który zmienia się na lepsze pod wpływem duchów odwiedzających go w Święta Bożego Narodzenia.
Ważną postacią jest też Mały Tim – syn pracownika Ebenezera. Jest on bardzo chory, wręcz umierający. Scrooge, kiedy się zmienił, bardzo wspomógł ubogą rodzinę chłopca. Ufundował mu leczenie.
Akcja odbywa się na przedmieściach Londynu, gdzie wręcz pachnie świętami, co nadaje adaptacji magiczną moc.
Uważam, że scenariusz, napisany przez Rogera O. Hirsona, wiernie oddaje treść książki. Jest to wielka zaleta, ponieważ film sprawia wrażenie bardziej realnego.
Również muzyka znakomicie oddaje nastrój, a dodając do tego jeszcze wspaniałe kostiumy i scenografię, muszę przyznać, że to wszystko jest godne podziwu.
Niestety stwierdzam, że efekty specjalne były słabe. Film był kręcony w czasach, gdy technika nie była jeszcze rozwinięta tak jak dziś.
Sądze, że George C. Scott – odtwórca głównej roli E. Scrooge’a – dobrze odzwierciedlił graną przez siebie postać. Również Anthony Walters – filmowy Mały Tim – świetnie odegrał rolę. Niestety niektórzy aktorzy, jak np. odtwórca Bob’a, byli zbyt sztuczni.
Podoba mi się wizja reżyserska filmu. Efekt połączenia wszystkich jego składników był świetny.
Film pt.: „Opowieść Wigilijna” bardzo mi się podoba. Zachęcam do obejrzenia go i polecam bo na prawde warto :)
6 1 6
2009-11-30T15:43:57+01:00
Najnowsza adaptacja klasycznej powieści Charlesa Dickensa o człowieku zabranym przez tajemnicze świąteczne istoty w specyficzną, wewnętrzną podróż. Duchy pokazują Scrooge’owi, jakim był kiedyś człowiekiem, jakim jest teraz i co się z nim stanie, jeśli dalej będzie postępował tak, jak do tej pory.
Tym razem w roli Ebenezera Scrooge’a oraz sześciu innych postaci będzie można zobaczyć Jima Carreya, reżyserem zaś jest Robert Zemeckis – twórca między innymi „Ekspresu polarnego”, zaś film będzie można zobaczyć w technologii 3D
3 2 3
2009-11-30T15:45:34+01:00
Fabułę znają wszyscy: oto podły lichwiarz Ebenezer Scrooge, którego ulubione powiedzenie brzmi „Święta to humbug”, w wigilijną noc zostaje nawiedzony przez upiora swojego dawnego wspólnika Jakuba Marleya, który ostrzega go przed wiecznymi mękami, spotykającymi po śmierci takich jak oni. Po jego wizycie skąpca nawiedzają kolejno duchy minionych, obecnych i przyszłych Wigilii, dzięki którym Scrooge przejdzie duchową przemianę. Trudno doliczyć się ile razy ekranizowano „Opowieść wigilijną”. Biorąc pod uwagę wszelkie adaptacje telewizyjne i kinowe źródła podają liczbę 20, jednak te które uwzględniają również wariacje na jej temat mówią nawet o 80 filmowych wersjach opowiadania Dickensa.
4 2 4