Odpowiedzi

2009-12-01T14:10:14+01:00
ŚRODKI RAŻENIA I ICH PODZIAŁ:
a) Broń konwencjonalna
-broń biała
- broń palna
b) Broń rakietowa
c) Broń masowego rażenia
-broń jądrowa
-broń biologiczna
- broń chemiaczna i bojowe środki zapalające

BROŃ KONWENCJONALNA:
a) broń biała- stosowana jest jako uzupełnianie broni strzeleckiej w postaci bagnetów do walki wręcz. Stanowi element umundurowania galowego,
b) broń palna- w tym bron bojowa, sportowa, gazowa, alarmowa i sygnałowa jest stosowana przez wszystkie rodzaje wojsk. To podstawowe uzbrojenie indywidualnego żołnierza, a także pojazdów opancerzonych, samolotów i śmigłowców bojowych oraz okrętów wojennych.
c) broń strzelecka- (kaliber do 20mm) słuzy do nieszczenia siły żywej i środków ogniowych oraz lekko opancerzonych pojazdów. Do broni strzeleckiej zaliczamy pistolety i rewolwery ktore rażą przeciwnika ogniem skutecznym na odległość 50m.

Broń artyleryjska- (kaliber powyżej 20mm) posiada dużą siłe ognia znaczny zasieg oraz celność. Stosuje sie ja do niszczenia wód naziemnych, nawodnych oraz środków napadu powietrznego.


BROŃ MASOWEGO RAŻENIA:
to środki walki o wielkiej sile niszczenia, której skutków działania nie da sie ograniczyć yłącznie do ścisle wyznaczonych celów wojskowych. Użycie tej broni może doprowadzić do nieodwracalnych zmian w środowisku naturalnym. Do tej broni zaliczamy broń jądrowa, chemiczna oraz biologiczna.

ŚRODKI ZAPALAJĄCE :
1) Fosfor- ciało stałe o charakterystycznym zapachu, temperatura zapłonu wynosi ok 50stopni C , a palenie sie ok 1000stopni C . Fosfor biały i jego opary sa trujace powoduja uszkodzenie nerek i wątroby.
Zastosowanie: w mieszankach zapalajacych i samozapalajacych
2) Magnez- lekki metal, srebrzysty, temperatura topnienia sie wynosi 650stopni C , a jak wrze to temp wrzenia wynosi 2000stopni C . Płonącego magnezu i wszystkich z dodatkiem magnezu nie gasimy woda.
3) Termit- mieszanina tlenku żelaza i glinu, palenie może odbywać się w atmosferze beztlenowej. Stosowane w pociskach antyleryjskich, minach, w bombachzapalajacych i granitach.
4) Napalm- przy spalaniu wydziela sie tlenek węgla, temp. spalania wynosi od 800-1000 stopni C . Ma bardzo dobra przylepność, doskonale utrzymuje sie na powierzchni sprzętów, budynków, odzieży oraz ciała człowieka.

tylko tyle wiem, mam nadzieje ze pomoglam;)
6 4 6