Odpowiedzi

2009-11-30T16:28:49+01:00
When I go to the pizzeria I usually order vegetarian pizza and cola. I like going there with my friends.
I like going to the pizzeria becouse i like pizza and i like this atmosphere. It's a good way to spend my free time. I can spent it with my friends.
2009-11-30T16:35:13+01:00
Idę do pizzerii Tertio. Zamawiam pizze o numerze 8 jest to „CHŁOPSKA”. Do pizzerii wybrałem się z moim najlepszym przyjacielem Maćkiem. Lubię jeść pizze w tej pizzerii gdyż jest to najlepsza pizzeria w moim mieście. Mogę tam porozmawiać dosłownie o wszystkim, bo zapach robionej pizzy pobudza mnie do rozmowy. Maciej również lubi tą pizzerie. Dosyć często jemy wspólnie tam pizze.


I go to a pizzeria Tertio. Order pizza with number 8 is "CHŁOPSKA. I went to a pizzeria with my best friend Maciek. I like to eat pizza at the pizzeria because this is the best pizza in my town. There I talk about everything, literally, because the odor-made pizza inspires me to talk. Maciej also loved the pizza. Quite often, where we eat pizza together.
2009-11-30T17:23:39+01:00
I usually go to Zanubia. It's small pizzeria with very good atmospere and nice people. I'm always goinng there with my friends, and we have soo much fun! We order one big pizza for all. It's realy perfect place to spend very nice time with old friends and meet someone new.

Zazwyczaj chodzę do Zanubii. To mała pizzeria z fajną atmosferą i miłymi ludźmi. Zawsze chodzę tam z przyjaciółmi i wspaniale się bawimy. Zamawiamy jedną dużą pizzę na wszystkich. To naprawdę idealne miejsce, żeby spędzić miło czas ze starymi przyjaciółmi i spotkać kogoś nowego.