Odpowiedzi

2009-11-30T16:30:57+01:00
Możesz np stworzyć na onet.pl
lub na wp.pl

nie jestem pewna...
3 3 3
2009-11-30T16:36:26+01:00

Znalazłam pare linków, może tam coś wyczytasz (nie będę tutaj kopiować, bo nie chcę spamować :))

http://www.jak-stworzyc-strone.pl/

http://zadajpytanie.pl/pyt/300/jak-stworzyc-wlasna-strone-internetowa-za-darmo

http://ck.wsb-nlu.edu.pl/moje_konto/jak_stworzyc_strone_www/
1 3 1
2009-11-30T16:37:05+01:00

Musisz mieć konto na serwerze WWW połączonym z Internetem.
W Wyższej Szkole Biznesu - National-Louis University konta dla pracowników zakładane są na serwerze: sigma.wsb-nlu.edu.pl, a dla studentów na serwerze: venus.wsb-nlu.edu.pl. Jeśli nie posiadasz konta skontaktuj się z Centrum Komputerowym WSB-NLU.
Musisz utworzyć dokument w języku HTML. Możesz to zrobić w następujący sposób: możesz nauczyć się języka programowania HTML przeznaczonego do tego celu (zalecamy skorzystanie z kusu języka HTML firmy LUPUS),
możesz użyć specjalnego oprogramowania przeznaczonego do tworzenia stron WWW (np. Hot Dog, ezHTML, Pajączek, Microsoft FrontPage, Macromedia Dreamweaver)
Połącz się z serwerem i zaloguj sie na swoje konto za pomocą protokołu ssh (Opis konfiguracji programu PuTTY do połączenia za pomocą protokołu SSH). Utwórz we własnym katalogu głównym podkatalog public_html (poleceniem: mkdir public_html) i w nim umieść swój dokument pod nazwą index.html. Jeżeli chcesz dołączyć do niego inne pliki (obrazki itd.) umieść je również w tym katalogu. Pliki te można przesłac za pomocą programu-klienta wykorzystującego protokół ftp (tylko w ramach sieci lokalnej WSB-NLU) lub programu wykorzystującego bezpieczne kopiowanie: PSCP
Pamiętać należy o tym, aby zarówno główny katalog, jak i katalog public_html były czytelne dla świata:
chmod a+x ~ ~/public_html
Po stworzeniu dokumentu index.html, jak i jakichkolwiek innych, trzeba całą zawartość katalogu public_html uczynić czytelną dla świata:
chmod -R a+rx ~/public_html/*

(to ważne! nie zapomnij powtórzyć tej operacji, ilekroć dodajesz tam nowe pliki) i wypróbuj, czy to działa, adres Twojej strony to:
dla studentów: http://venus.wsb-nlu.edu.pl/~login
dla pracowników: http://sigma.wsb-nlu.edu.pl/~login

(przy czym login zastąp nazwą Twojego konta - nazwą użytkownika).

Powodzenia :)
1 4 1