Odpowiedzi

2012-11-24T19:48:26+01:00

W obecnych czasach społeczeństwo coraz częściej więcej uwagi poswięca sprawom materialnym niż swojej rodzinie czy przyjaciołom. Pieniądze mogą ułatwic nam życie , ale w wielu przypadkach okazuje się , że pieniądze szczęścia nie dają. W tej chwili podam kilka argumentów na potwierdzenie moich słów.

Uważam , ze ludzie , którzy są w posiadaniu sporej ilości gotówki myślą wyłącznie o tym , aby je pomnażać . Pracują oni od rana do nocy zapominając zupełnie o żonie i dzieciach. Nie mają czasu , aby pójść do kina czy na spacer , w towarzystwie swoich bliskich. Zwykle nie interesują się ich losem, chociaż żyją w jednym domu. Pieniądze w takim momencie są ważniejsze niż rodzina, miłość i wzajemne relacje.

Kolejnym argumentem jest to, że ktoś kto ma pieniadze często jest wyrachowany i cyniczny. Takie osoby uważają, że mogą łamać prawo i wszelkie zasady, bo pieniądze , które mają załagodzą tę sytuację. Niektórzy wpadają w różne nałogi. Jedni nadużywają alkoholu inni biorą narkotyki. W wielu przypadkach ludzie mający pieniądze wsiadali po alkoholu do samochodu czy wszczynali awantury, bo uważali , że im wszystko wolno. W końcu dochodziło do sytuacji , w których musieli oni ponieść konsekwencje swoich nieodpowiedzialnych działań.

Następnym argumentem jest to, że mając pieniądze nie możemy czuć się bezpiecznie. W telewizji wiele razy podawano przypadki porwań czy napaści na rodziny , które były dobrze sytuowane. Mając pieniądze narażamy się mimo woli na wielkie niebezpieczeństwo, bo złodzieje szukają tylko okazji, aby szybko się wzbogacić i w łatwy sposób zdobyć pieniądze. Osoby porwane dla okupu przeżywały piekło, obawiając się o własne zdrowie i zycie, ale również ich rodziny były w wielkim stresie.

porwane dla okupu przeżywały piekło, obawiając się o własne zdrowie i zycie, ale również ich rodziny były w wielkim stresie.

Sądzę, iż pieniadze szczęścia nie daja, ale ułatwiają nam życie, poniewaz dzieki nim mamy na podstawowe artykuły żywnosciowe. Mozemy zrobic niezbędne opłaty za czynsz mieszkaniowy, prąd eletryczny czy gaz. Jeżeli dysponujemy większa iloscia gotówki to po męczacej pracy mozemy wyjechać na zasłuzony urlop.

Podsumowując uważam, że pieniądze szczęścia nie dają. W życiu są ważniejsze wartosci takie jak miłość , uczciwość, sprawiedliwość. Istotne jest , aby szanować innych ludzi i umieć ich wspierać w potrzebie. Mając pieniądze nigdy nie jestesmy pewni czy ktoś darzy nas prawdziwą przyjaźnią czy jest z nami tylko przez wzgląd na nasze pieniądze. Myślę , że swoimi argumentami obroniłam tezę, którą zamiesciłam na wstępie.