Odpowiedzi

2009-11-30T17:41:33+01:00
ETAP – MYCIE
Nie powinniśmy przesadzać z używaniem preparatów do mycia skóry trądzikowej, ponieważ zbyt częste odtłuszczanie powoduje nasilenie produkowania sebum. Należy wybrać produkt głęboko oczyszczający pory i myć nim twarz dwa razy dziennie.
2 ETAP – TONOWANIE
Po umyciu należy przetrzeć twarz tonikiem, przywracając skórze naturalne pH, aby martwe komórki naskórka złuszczały się i nie blokowały porów.
3 ETAP – NAWILŻANIE
Skóra tłusta potrzebuje nawilżenia i ukojenia. Krem dla niej powinien zawierać witaminę B5 (łagodzi podrażnienia). Ważne jest też, aby znormalizować pracę gruczołów łojowych.
4 ETAP – MATOWANIE
Odpowiednie podkłady i pudry do skóry trądzikowej muszą zawierać wyciągi z ziół i mikroelementy, które ograniczają wydzielanie sebum, oraz polimery, syntetyczne cząsteczki wchłaniające jego nadmiar .
5 ETAP – WYSUSZANIE
Aby wysuszyć i zatuszować wyprysk należ zastosować produkty przeznaczone do tego. Dzięki triclosanowi działają bakteriobójczo, a dzięki wyciągom z ziół – łagodząco.
6 ETAP – OCZYSZCZANIE I NORMALIZOWANIE
Maseczki nałożone co najmniej raz w tygodniu, dzięki zawartości glinki kaolinowej, kwasu krzemowego lub substancji ściernych, zmniejszają połysk, głęboko oczyszczają pory, rozjaśniają cerę i normalizują pracę gruczołów łojowych.
UWAGA !!!
Nie wolno wyciskać samemu pryszczy. Nie wolno ich nawet dotykać, gdyż takim postępowaniem można sobie tylko zaszkodzić. Od tego jest wizyta u kosmetyczki. Jeśli mamy stany zapalne, musimy z tym iść prosto do dermatologa.

1 1 1
2009-11-30T17:42:16+01:00
Tonik *posmarowac gebe i przemyc* osuszy, nawilzenie *tylko nasmarowac* na gebe i cera jak zloto ;)
2009-11-30T17:43:43+01:00
W okresie dojrzewania należy dbać o higienę osobistą , codziennie myć twarz żelem lub specjalnym mydłem z siarką , który zapobiega i zwalcza trądzik młodzieńczy . Można stosować również maseczki odtłuszczające naskórek twarzy .