Odpowiedzi

2009-05-29T19:01:36+02:00
Ludzie podobni do Ogrona potrzebują miec wokól siebie osoby, które mogą podziwiac, brać za wzór lub nawet otaczać czcią.
Jest to wynikiem słabości charakteru, uleglości lub w niektórych przypadkach potrzeby społecznej. Posiadanie osoby otaczanej czcią jest zjawiskiem społecznie lubianym, daje poczucie, że zwykły śmirtelnik może stać się kimś niezwykle ważnym ze względów na swoją twórczość lub zachowanie. Często otaczamy czcią i uwielbieniem swoich idoli, artystów, pisarzy, aktorów, którzy sprawiają, że nasze codzienne życie nabiera kolorów i staje się ciekawsze i bardziej wartościowe. Lubimy kogoś naśladować, możemy wtedy zrzucić na kogoś odowiedzialność za swoje czyny lub po prostu brać kogoś za wzór, gdyż wybór dogi życiowej, wartości i poglądów potrafi sprawić kłopot.
Dlatego też osoby publiczne dzwigają duży cieżar odpowiedzialnosci za wlasne zachowanie, ktore moze okazac sie dla kogos wskazowka na zycie.
W obecnych czasach takim wplywom ulegaja głownie młodzi ludzie, którzy pszukują swoich przewdoników, wzorów gdy nie znajdują ich w najblizszym otoczeniu.