Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-11-30T19:21:18+01:00
Substancje czynne zawarte w lekach wchodzą w interakcje z jedzeniem, nie znoszą towarzystwa chleba razowego, kasz i otrębów, czyli produktów zawierających błonnik. Lek koi bóle głowy, zębów, łagodzi objawy przeziębień i grypy – gorączkę i bóle głowy, mięśni, stawów.Może jednak maskować prawdziwe dolegliwości i sprawić, że przeoczymy objawy poważnego schorzenia.Działa silnie przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.
- blokuje enzym - cyklooksygenazę konstytutywną
-hamuje również tzw.cyklooksygenazę indukowalną
- hamuje aktywność biochemiczną enzymów syntetyzujących hormony tkankowe

2009-11-30T19:28:50+01:00
Srodki przeciwbolowe nienarkotyczne działaja mechanistycznie na enzym (cyklooksygenaze)hamujac jego wydzielanie czyli zmienijszajac bol. Głownym skladnikiem przeciwbolowym jest PARACETAMOL ktory posiada rowniez srodki przeciwgorączkowe,Znalazł doskonałe zastosowanie w gorączce u dzieci, u których z uwagi na możliwość wystąpienia tzw. Zespołu Rey?a aspiryna jest przeciwwskazana. Inne leki przeciwbólowe takie jak naproksen, ibuprofen, ketoprofen, aspiryna, czy diklofenak posiadają także działanie przeciwzapalne, stąd też sprawdzają się w zwalczaniu bólu w przebiegu schorzeń zapalnych. w sklad nieraz wchodzi kofeina ktora pobudza organizm czlowieka (jest to bardzo slaby srodek narotyczny_)
2009-11-30T19:31:36+01:00
Leki przeciwbolowe oraz inne leki dzialaja na organizm czlowieka gdyz znosza przewodnictwo elektronowe pomiedzy komorkami nerwowymi