Odpowiedzi

2009-11-30T19:24:28+01:00
Pulpit - podstawowy obszar roboczy w systemach operacyjnych, których powłoka graficzna oparta jest o okna.

Ikona to niewielki obrazek widoczny na ekranie, stworzony aby symbolizować określony plik, folder, aplikację lub program i stanowić odsyłacz uruchamiający je.

Okno - wydzielony obszar ekranu, najczęściej prostokątny, na którym prezentowany jest interfejs aplikacji.

Pasek zadań - znajdujący się zwykle przy dolnej krawędzi ekranu element GUI. Na pasku w miarę uruchamiania przez użytkownika programów pojawiają się symbolizujące je elementy.
1 5 1
2009-11-30T19:27:12+01:00
- pulpit - Po uruchomieniu komputera, wyświetla się pulpit, jest to podstawowy obszar roboczy.
- ikona - Każda ikona opisuje jakiś obiekt np program, skrót czy folder.
- okno - okno, jest to obszar, w którym znajdują jakieś rzeczy, przedstawia on zawartość czegoś.
- pasek zadań - prosty pasek na dole ekranu, jest on zawsze widzialny ( za wyjątkiem włączenia gry czy innego programu ), zawiera on
- po lewej stronie start, pasek narzędzi, pasek który pokazuje nam otwarte programy,foldery.. i po prawej stronie pasek który informuje nas o otwartych programach i o dacie.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-30T19:53:24+01:00
Pulpit- podstawowy obszar roboczy w systemach operacyjnych, których powłoka graficzna oparta jest o tak zwane okna.

ikona-odsyłacze lub skróty, odwołujące się do najważniejszych elementów interfejsu użytkownika, a także do istniejącego w systemie oprogramowania

Okno - wydzielony obszar ekranu, najczęściej prostokątny, na którym prezentowany jest interfejs aplikacji. Okno można zazwyczaj przesuwać w obrębie ekranu, a także zmieniać jego rozmiar. Niekiedy okno można przemieszczać pomiędzy wirtualnymi pulpitami.

Pasek zadań - znajdujący się zwykle przy dolnej krawędzi ekranu element. Na pasku w miarę uruchamiania przez użytkownika programów pojawiają się symbolizujące je elementy. Kliknięcie przyciskiem myszy na elementy powoduje przełączanie między aktywnymi aplikacjami. Pasek zadań zawiera także menu Start.
1 5 1