Odpowiedzi

2009-11-30T19:32:53+01:00
Reżyserem filmu, pt." Dzieci Ireny Sendlerowej" jest John Kent Harrison. Wyreżyserował on też inne dzieło, pt."Jan Paweł II". Film powstał w 2009 roku, na podstawie książki Anny Mieszkowskiej "Matka dzieci Holocaustu".

Opowiada o losach Ireny Sendler, która uratowała ok. 2,5 tys. dzieci żydów zamkniętych w gettcie warszawskim.

Główne role w filmie zagrali między innymi: Anna Paquin w roli Ireny Sendler, Goran Visnjić w roli Stephane, Rebecca Windheim w roli Karoliny,Leigh Lawson w roli Rabbi'na Rozenfeld, Marcia Gay Harden w roli Janiny Sendler oraz Danuta Stenka w roli Hannah Rozenfeld i wielu innych.
Miejsce dzieła i scenografia była bardzo realistycznie przygotowana, aby w pełni ukazać dramat historyczny oraz obraz Warszawy w czasie wojny. Stroje aktorów oddawały tamten wiek. Sceny kręcono zarówno w plenerze jak i we wnętrzach. W przyrodzie przeważała barwa zimna, a w środku dominowały kolory jasne.

Muzyka pasowała do scen, chociaż było jej niewiele.Charakteryzacja odpowiadała fantastycznie filmowi. Efektów specjalnych nie było lub w ogóle ich nie widać.

Według mnie, dzieło "Dzieci Ireny Sendlerowej" daje dużo do przemyśleń. Obraz ten dał mi wiele wrażeń, a także smutku. Polecam osobom, które lubią oglądać filmy o II wojnie światowej oraz biograficzne i dramaty historyczne. Chętnie obejrzę go jeszcze raz i także na dużym ekranie.