Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-11-30T19:41:35+01:00
Kchaniutki organizmie to ja jelito cienkie woła do ciebie z prośbą przyjmij mnie do swojej paczki prosze ......., bardzo prosze ....... błagam bez ciebie moje zycie nie ma sensu wez mnie przygarnij mnie a wynagrodze ci to po stokroć
Opowiem ci teraz troche o sobie
Mam 5 do 6 centymetrów długości z składam sie z dwunastnicy jelita czczego czyli próżnego i jelita krętego czyli biodrowego. W błonie śluzowej mam fałdy okrężneh a na nich osadzone sa kosmki jelitowe, które w bardzo dużym stopniu zwiększają powierzchnię resorpcyjną (wchłaniania).

U mnie odbywa się końcowy rozkład pokarmów (trawienie), cukrów do glukozy względnie fruktozy, tłuszczów do kwasów tłuszczowych: glicerolu, białek do aminokwasów. A ja w zamian oddaje ci do krwi cukry proste i aminokwasy, a do limfy( chłonki) kwasy tłuszczowe (enzymy trawienne).

Jestem ci potrzebne bo wchłanianiam wartości odżywczych i dzięki temu bedzies zdrowy i silny.


2009-11-30T19:42:59+01:00
Cześć przyjacielu!
Mam nadzieję, że zechcesz mnie przyjać do siebie. Jestem pompą, tłoczącą krew. Mam dwa przedsionki i dwie komory. Dwa obiegi krwi: mały i duży. Dzięki mnie krew z tlenem dociera do wszystkich komórek, dostarcza im tlen i pokarm, a zabiera dwutlenek węgla i produkty przemiany materii. Żaden organizm nie jest w stanie beze mnie funcjonować. Jestem jego najważniejszym organem. Tak więc pomyślałem. że.. mógłbym ci się przydać ;] Jeśli mnie przyjmiesz... dbaj o mnie. Czuję, że jestem ci potrzebny :)
Mam nadzieję, że mnie nie odrzucisz ;*
Twoje `Serce`