1. Czy człowiek poświęcający się ważnej idei powinien zakładać rodzinę czy też żyć w samotności ? Zapisz w co najmniej 10 zdaniach swoją opinię na ten temat ( powinien zakładać moim zdaniem - proszę pomocy) :)

Co to były krucjaty, w jakim celu je podejmowano, kto w nich uczestniczył i czym się zakończyły. !

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-30T20:26:03+01:00
Wyprawy krzyżowe, inaczej krucjaty- to łączna nazwa wypraw mających na celu na początku odbicie a następnie obronę miejsc związanych z religią chrześcijańską w Palestynie. Prowadzone były od XI do XIIIw.
najważniejszymi chyba przyczynami był:
- własnie odbicie a pozniej obrona Jerozolimy, Świętego Grobu Pańskiego i ogólnie Ziemi Świętej z rąk 'niewiernych'.
- chrystianizacja ludności pogańskiej
- obrona pogranicza Bizancjum.

wyprawy krzyżowe dzielimy na:
chłopską(lub też ludową), rycerską i dziecięcą.
chłopskie- były to krucjaty zorganizowane przez prosty lud, jak sama nazwa nam to wskazuje. dokonywały zwykle jedynie masowych rzezi ludności i grabiły wszystko, co popadło.
rycerskie- zawodowi rycerze, którzy mieli niezły dochód z tych wypraw, dodatkowo zabawiając w miastach w drodze do ziemi świętej doszczętnie pustoszyli i plądrowali miasta
dziecięca- zgromadziła kilkadziesiąt tysięcy dzieci prowadzonych przez kaznodziejów, które potem zostały sprzedane muzułmanom lub zmarły z głodu...

I wyprawa krzyżowa zakończyła się powstaniem Królestwa Jerozolimskiego,
II totalnym fiaskiem,
III zdobyciem Akki
IV fiaskiem
V fiaskiem
VI fiaskiem
VII fiaskiem
:)

1.
Według mego zdania człowiek poświęcający się całkowicie ważnej idei nie powinien zakładać rodziny. Idealnym przykładem dla mej teorii może być poeta Krzysztof Kamil Baczyński.
Polski poeta czasu wojny, żołnierz Armii Krajowej, podharcmistrz Szarych Szeregów, chory na astmę oraz serce. Kochliwy, troskliwy, ożenił się z koleżanką ze szkoły, Barbarą Drabczyńską. Matka przeciwna była małżeństwu syna, jednakże nie chciała rozbijać miłości jedynaka. Ślub odbył się 3 czerwca 1942 roku. Pisarz prawdopodobnie czuł nadchodzącą śmierć, gdyż w niecałe osiem miesięcy napisał około 100 wierszy.
Podchorąży "Krzysztof"- Krzysztof Kamil Baczyński, poległ 4 sierpnia 1944 roku na posterunku powstańczym. 31 sierpnia 1944 r. sanitariuszka "Basia"- Barbara Baczyńska, przebiegając ulicą została raniona w głowę odłamkiem szkła. W końcu, po wielu operacjach, dnia 1. września zmarła, spodziewając się dziecka z poetą.
Gdyby nie poświęcenie się obojga Baczyńskich możliwe, że przeżyliby oni oraz ich dziecko wojnę, czytalibyśmy więcej wspaniałych wierszy poety, rodzina nie zostałaby zgładzona. Poświęcili swoje życie, za życie całego narodu. Ucierpiało na tym ich małżeństwo, miłość, życie.