Oceń,którzy biesiadnicy są zwolennikami panującego w rzeczpospolitej ustroju,a którzy pragną zmian.Uzasadnij swoje oceny,

1.Gdyby rzeczpospolita miała silna armię,król rozzuchwaliłby się i wolności nam odebrał!
2.Ustrój rzeczpospolitej jest najlepszy na świecie.Nawet niebo jest urządzone na wzór polski.
3.Król nasz w ręku mocny,to prawda,ale co z tego,skoro nam szwed i Moskal ojczyznę pustoszą!
4.Jak mi kto zapłaci zawołam liberum veto! i każdy sejm zerwę!
5.Panowie bracia ,liberum veto to złotej wolności naszej źrenica.Gdyby go zabrakło,zła większość mogłaby przeważyć dobra mniejszość!
6.Nie jest dobrze,waszmościowie!Na jednego naszego żołnierza wypada bez mała sześciu pruskich i czternastu rosyjskich.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-30T20:13:51+01:00
1.biesiadnicy są zwolennikami panującego ustroju, ponieważ gdyby zaszły zmiany stracili by wolność a w obecnym ustroju mają tę wolność.
2. biesiadnicy są zwolennikami panującego ustroju, ponieważ chwalą ten ustrój, że jest najlepszy na świecie i nawet niebo jest użądzone na jego wzór.
3. bisiadnicy pragną zmian, ponieważ momo iż król w ręku mocny to wrogowie panoszą się po kraju i go niszczą.
4. biesiadnicy chcą zmian, ponieważ nie podoba im się to, że osoba której się zapłaci, korzystając z prawa liberum veto może zerwać każdy sejm, nawet ten który może decydować o być albo nie być kraju bez podania przyczyny
5. biesiadnicy są zwolennikami panującego ustroju, ponieważ uważają że gdyby nie liberum veto to zło większości przeważałoby nad dobrem mniejszości.
6.biesianicy pragną zmian, poniważ na jednego polskiego żołnierza przypada 20 wrogich żołnierzy a tak nie uda się wygrać żadnej bitwy, ani wojny, ponieważ wrogowie mają przewagę liczebną.
3 5 3