Napisz, jakie odczucia mogły towarzyszyć poszczególnym bohaterom przypowieści o robotnikach w winnicy z Ewangelii Mt 20, 1-15. (Można też znaleźć tekst w podręczniku dla kl. 5 "Obdarowani przez Boga" Proszę o szybką odpowiedź z góry dzięki!!!!!! (załącznik)

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-01T19:45:40+01:00
Robotnicy pewnie czuli się oszukani.Przecież oni pracowali cały dzień, a ci, co jedną godzinę dostali tyle samo.Ta przypowieść jest odnośnikiem do dzisiejszych ludzi głoszących Dobrą Nowinę o zbawieniu.Inaczej robi to ksiądz, jeszcze inaczej rodzic czy dziadek, a inaczej dziecko.Cel pracy jest taki sam-dzielenie się z ludźmi wiarą w Boga.Jezus jest wdzięczny tak samo tym, którzy mają w tym jakieś doświadczenie, są mądrzejsi jak i tym co chociaż się starają.Liczą się intencje
15 4 15
2009-12-01T21:46:19+01:00
Robotnik pracujący od rana jest po jakimś czasie pracy zmęczony i od czasu do czasu odczuwa chęć do pracy , ponieważ wie że po skończonej pracy dostanie to na co zasłużył czyli wypłatę.
Robotnik pracujący od południa jest szczęśliwy , ponieważ mógł się wyspać i będzie mniej pracować niż robotnik od rana
Robotnik pracujący od wieczora jest bardzo zadowolony ze swojej pracy ponieważ mógł spędzic cały dzień z rodziną , zadowolony jest również z tego że dostanie taką samą wypłate jak każdy robotnik.
16 4 16